Şişecam'ın global genç yetenek programı Together'ın yedinci dönemi başladı. Program kapsamında seçilen 152 genç yetenek, Şişecam Genel Merkezi, üretim tesisleri ve Ar-Ge Merkezi'nde yedi ay boyunca görev yapacak.

Cam ve kimyasallar sektörünün önde gelen firması Şişecam'ın Global Genç Yetenek Programı Together’ın yedinci dönemi başladı. Bu yıl, program için 34 farklı üniversiteden 5 bin 364 öğrenci başvurdu. Seçilen 152 uzun dönem stajyer, Şişecam'ın üretim, tedarik zinciri, kalite, satış ve Ar-Ge gibi çeşitli birimlerinde yedi ay boyunca görev alacak. Yedinci dönem programı Ekim ayına kadar sürecek ve başarıyla tamamlayan stajyerler, Şişecam'ın iş fırsatlarında öncelikli konumda olacak.

TİM Londra'da Birleşik Krallık Genel Ticaret Heyeti programını gerçekleşti TİM Londra'da Birleşik Krallık Genel Ticaret Heyeti programını gerçekleşti

Together’da seçim süreci simülasyon oyunu, İngilizce sınavı, video mülakatlar ve yönetici görüşmeleri gibi çeşitli adımların ardından tamamlandı. Endüstri, makine, kimya, metalurji ve malzeme, elektrik-elektronik mühendisliklerinin yanı sıra işletme, kimya ve ekonomi bölümlerinden öğrencilerin değerlendirildiği sürecin ardından 7 aylık staj dönemi Şubat ayı sonunda başladı. Program süresince stajyerler, Şişecam kültürünü yakından tanıma ve kariyerlerini şekillendirme fırsatı bulacakları gibi eğitimler, teknik geziler, ilham veren söyleşiler, vaka çalışmaları, proje sunumları ve departman oturumları gibi etkinliklerle kendilerini geliştirebilecekler.

Öğrenciler için iş hayatına köklü bir kurumda adım atma fırsatı yaratan Together Programı, Şişecam'ın genç yeteneklere verdiği değeri bir kez daha gözler önüne seriyor. Şişecam’ın Together programına bugüne kadar global ölçekte 1167 stajyer dahil oldu. 467 Togetherlı staj dönemini tamamlandıktan sonra Şişecam bünyesinde görev almaya başladı.

Editör: Sude Yılmaz