Agrotech Otomotiv Grup Başkanı Bahadır Gören, ''Türkiye genelinde 20 elektrikli servis açmayı hedefliyoruz'' Agrotech Otomotiv Grup Başkanı Bahadır Gören, ''Türkiye genelinde 20 elektrikli servis açmayı hedefliyoruz''

Şişecam, Eskişehir'de gerçekleştirdiği yeni cam üretim tesislerinin açılışıyla dünya çapında dikkat çekiyor. Yapılan 174 milyon dolarlık yatırımla, Şişecam Eskişehir kompleksi yaklaşık 1 milyon tonluk üretim kapasitesiyle dünyanın en büyük cam üretim merkezlerinden biri haline geldi.

Şişecam, dünya çapında ana faaliyet alanlarında önde gelen oyunculardan biri olma hedefine odaklanarak, Eskişehir'deki kompleksine büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kırman, yeni cam ambalaj fırını yatırımının hayata geçirilmesiyle ilgili olarak, bu yatırımın işe alımlarla 127 kişilik ek istihdam sağlayacağını ve yıllık brüt 198 bin ton kapasiteyle nitelikli şişe ve kavanoz üreteceğini belirtti. Bu yatırım, artan talebi karşılamak ve sektörlerin büyümesine destek olmak amacıyla yapıldı.

Ayrıca, Şişecam'ın dünya lideri konumundaki cam ev eşyası üretimindeki iddiasını güçlendirmek için Eskişehir'deki tesisindeki ikinci cam ev eşyası fırını da yeniledi. Bu yatırımın tamamlanmasıyla birlikte, Şişecam'ın Eskişehir'deki cam ambalaj ve cam ev eşyası üretim kapasitesi yaklaşık olarak 1 milyon tona ulaştı, böylece kompleks dünyanın en büyük entegre cam üretim merkezlerinden biri haline geldi. Bu ölçek ekonomik ve operasyonel açıdan verimliliği artırmayı hedefliyor.