ABD Ticaret Bakanlığı'nın düzenlediği 10. SelectUSA Yatırım Zirvesi'nde Türkiye'den büyük bir heyet Washington'da bulunuyor. Eadeh,  30 firmadan 65 kişinin katıldığı zirveye Türkiye'den inşaat, teknoloji, altyapı ve imalat sektörlerinden iş insanlarının önemli katılım gösterdiğini belirtti.

Eadeh ayrıca, ABD ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerdeki ivmenin "muazzam" olduğunu ve bu durumdan çok heyecanlı olduklarını ifade etti. İstanbul'da düzenlenen "Trade Winds" forumu ve İstanbul'daki "Dijital Diyalog" etkinliğine de değinen Eadeh, bu etkinliklerin Türkiye'nin küresel bir geçit olduğunu ve Amerikan yatırımları için önemli potansiyel sunduğunu vurguladı.

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, dolar ve enflasyonu değerlendirdi İTO Başkanı Şekib Avdagiç, dolar ve enflasyonu değerlendirdi

Eadeh, ticari ilişkilerde havacılık, imalat, altyapı, tıbbi teknoloji, sağlık sektörü, akıllı şehirler ve temiz teknolojinin büyük potansiyel sunduğunu dile getirdi. Ayrıca, ABD Savunma Bakanlığı'nın Texas'ta bir Türk savunma sanayi şirketiyle işbirliği yaparak mühimmat tesisi kurduğunu ve bu sektördeki işbirliklerinin artması umudunu belirtti.

Editör: Sude Yılmaz