İstanbul'da CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun yeniden büyükşehir belediye başkanı seçilmesinin ardından Saraçhane Meydanı'nda coşkulu bir kalabalık toplandı. İmamoğlu, mikrofonu eline alarak halkı selamladı ve seçim zaferini kutladı.

"Bir kişinin vesayeti bitmiştir. Millet kazandı millet!" diyerek sözlerine başlayan İmamoğlu, İstanbul'un her köşesinden gelen insanların bu zaferde payı olduğunu belirtti. "16 milyon İstanbullu kazandı. Kutlu olsun! Bu seçimin kaybedeni yok. Bizim olduğumuz yerde öteki yok." dedi. İstanbul'un çeşitliliğine ve zenginliğine vurgu yaparak, "İstanbul'a hayırlı olsun. Bu şehrin canım insanlarına, çeşitliliğine, milletin her ferdine, her inancına, Alevisine, Caferisine, Şafisine, bütün mezheplerine, bu şehrin Kürtlerine, bu şehrin Çerkezine, bu şehrin her etnik kökenden insanına hayırlı olsun. Milletin parası milletin oldu." şeklinde konuştu.

İmamoğlu, İstanbul'un geleceği için yapılan çalışmalara değinerek, "Bu şehri baskısı altına alan, 2019'dan bu yana birçok kötülüğü kenara ittik. İsrafı kenara ittik. Bu şehrin parasının çarçur edilmesini kenara ittik. Bu şehrin bütçesine bereket geldi. Bu şehirde yeni bir kültür başladı. Milletin parası artık milletin oldu." ifadelerini kullandı.

Başarının arkasında uzun soluklu bir demokrasi mücadelesi olduğunu belirten İmamoğlu, "Bu başarıya hep birlikte beş yıl önce başlayan o güçlü demokrasi yolculuğuyla başladık. Hep birlikte iyi dilin, güzelliğin, insanlarıyla bir olmanın anlayışını temsil ettik." dedi.

ABD ve İngiltere'den rus metal ihracatına karşı ortak cephede yeni hamle ABD ve İngiltere'den rus metal ihracatına karşı ortak cephede yeni hamle

Son olarak, destek verenlere teşekkür eden İmamoğlu, özellikle CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.