ISM Medikal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret AŞ, Samsun'da medikal tekstil ürünleri üretecek yeni bir fabrikanın temelini attı. Toplam yatırım değeri 6 milyon euro olan bu fabrika, başlangıçta 45-50 kişilik bir istihdam sağlayacak şekilde tasarlandı ve 4 ay içinde tamamlanarak faaliyete geçecek.

ICU Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ'nin bir iştiraki olan ISM Medikal, Samsun'u medikal sektörünün önemli bir merkezi olarak seçti. Şirketin Samsun Havza Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan 60 bin metrekarelik arazisinin 2 bin metrekarelik bölümüne inşa edilecek fabrika, cerrahi önlükler, tulumlar, cerrahi setler, koruyucu ekipmanlar ve cerrahi maskeler gibi hastane tekstil ürünleri üretecek. Ayrıca, Türkiye'de ilk olacak özellikteki 2 adet yeni nesil sterilizasyon makinesi de kurulacak.

Ulaştırma Bakanı Uraloğlu'ndan Erzurum'a hızlı tren müjdesi Ulaştırma Bakanı Uraloğlu'ndan Erzurum'a hızlı tren müjdesi

ICU Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Başaran, ISM Medikal Yatırımlar'ın Samsun'da temelini attığı yeni fabrika hakkında temel atma töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: "ICU Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, yüzde 96.77 oranında halka açık bir şirket olarak faaliyet göstermektedir. Startuplara yatırım yaparak onların büyümesine sermaye sağlamanın yanı sıra bilgi ve tecrübe aktarımı da yapmaktayız. Şu anda ICU'nun 8 şirkette hissesi bulunmaktadır ve ISM Medikal Yatırımlar'da yüzde 16 oranında hissemiz bulunmaktadır. Samsun'da temelini attığımız bu fabrikamızın inşaatı 4 ayda tamamlanacak. Fabrikamızda cerrahi önlükler, tulumlar, genel cerrahi setler, anjiyo setleri, kişisel koruyucu tıbbi ekipmanlar, FFP1 - FFP2 – FFP3 - TYPE 2R - N95 tip cerrahi maskeler gibi hastanelerin ameliyathanelerinde ve hijyen gerektiren ortamlarda kullanılan her türlü tekstil ürünü üretilecek. Ayrıca, Türkiye'de az bulunan ve büyük bir ihtiyaç haline gelen yüksek kapasiteli yeni nesil 2 adet sterilizasyon makinesi de kurulacak. Son teknoloji ile donatılmış bu büyük merkez Türkiye'de bir ilki gerçekleştirecek ve merkezde başka firmaların ürünleri de sterilize edilecek."

Editör: Sude Yılmaz