Polisan Holding, 2023 finansal sonuçlarını açıkladı. Gelirlerinin toplamı 5,6 milyar TL olurken, Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar (FAVÖK) ise 1 milyar TL olarak gerçekleşti. Polisan Holding'in 2023 net karı 748 milyon TL olarak açıklandı. CEO Cantekin Dinçerler, "Gayrimenkul değer değişimleri ve vergi düzenlemeleri kaynaklı etkilerden arındırıldığında, karlılığımızı büyük oranda koruduk. 2023’ün ikinci yarısında yakaladığımız ivmeyi 2024 yılında artırarak devam ettirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Polisan Holding, 2023 yılında 5 milyar 604 milyon TL konsolide gelir kaydederken, 1 milyar TL FAVÖK elde etti. Ayrıca, Polisan Holding'in 2023 yılındaki net dönem karı 748 milyon TL olarak gerçekleşti.

Anadolu Grubu İcra Başkanlığına Burak Başarır getirildi Anadolu Grubu İcra Başkanlığına Burak Başarır getirildi

CEO Cantekin Dinçerler, 2023 yılı finansal sonuçlarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Yatırım amaçlı gayrimenkullerin 2022’ye göre değer artışlarındaki değişim ile vergi düzenlemelerinde meydana gelen önemli değişiklikler bir önceki yıla göre karımızı düşürdü. 2023 yılı olumsuz koşullarda başlamasına rağmen yılın ikinci yarısında elde ettiğimiz performansla, Brüt Kar marjımızı %17’den %21’e, FAVÖK marjımızı ise %16’dan %18’e yükselttik.”

Dinçerler ayrıca şunları belirtti: “Yakaladığımız ivmeyi 2024'te artırarak devam ettireceğiz." Yeni yönetimin, Polisan Holding’in sahip olduğu çeşitlendirilmiş iş kollarında karlılığa odaklandığını söyleyen Dinçerler, “Zor bir yılı geride bıraktık ancak yılın toplam FAVÖK’ünün yaklaşık yüzde 70’ini ürettiğimiz yılın ikinci yarısında, ana faaliyet kollarımızda elde ettiğimiz performans, stratejimizin karşılık bulduğunu gösteriyor. Biz Türkiye’nin ve içinde bulunduğumuz sektörlerin geleceğine güveniyor, yatırımlarımıza bu inançla yön veriyoruz. 2023’ün ikinci yarısında yakaladığımız ivmeyi 2024’te tamamlanacak yatırımlarımızla birlikte artırarak devam ettireceğiz” dedi.