Mücevher sektöründe sanatı ve sanatçıları bir araya getirerek ilham kaynağı olmayı hedefleyen Art For Jewellery Proje Ortağı Öznur Yakın, bu yıl dördüncüsünü düzenledikleri etkinliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

2F1A077D 33C5 4254 A00C 38748D3367F7    

Yakın, projelerinin amacını, "Sanat ve sanatçıyla iş birliği yaparak mücevher sektörüne ilham kaynağı olmak" olarak açıkladı.

EVSİD Kurucu Başkanı Burak Önder, "Küresel ve Bölgesel Krizlere Rağmen İhracatta Büyümeyi Sürdüreceğiz" EVSİD Kurucu Başkanı Burak Önder, "Küresel ve Bölgesel Krizlere Rağmen İhracatta Büyümeyi Sürdüreceğiz"

Bu yılın seçilen sanatçısı Emre Namyeter ile birlikte çalışan Yakın, Namyeter'in eserlerini sergilemek için hazırlıklarını tamamladı. Her yıl bir sanatçıyı ağırlayarak onların eserlerini tanıtmayı amaçladıklarını belirten Yakın, bu sayede mücevher sektörüne yeni bir bakış açısı kazandırmayı ve ilham verici bir ortam yaratmayı hedeflediklerini vurguladı. Kendi markasıyla da bir sanatçıyla iş birliği yaparak 38 parçalık bir koleksiyon çıkardıklarını ifade ediyor. Bu koleksiyonun sektöre ilham kaynağı olması ve sektördeki gelişmeleri desteklemesi amaçlanıyor.

Etkurumun katılinliğin her geçen yıl büyüdüğünü ve yeni etkinliklerle zenginleştiğini belirten Yakın, bu katılımcılara büyük bir deneyim sunmayı sağladığını dile getirdi. Sadece mücevher satışına odaklı olmayan, aynı zamanda sektör kültürünü yansıtan etkinliklerin de ilgi çektiğini sözlerine ekledi. Yakın "Bu yıl olan etkinlik, sektör profesyonelleri ve sanatseverleri bir araya getirerek yeni iş birliklerine ve ilham dolu projelere zemin hazırlamayı amaçlıyor." dedi.

0C0Ad6B8 6C59 45B9 B74A B51F15Dd143D079Df9Fd C77E 4C27 8014 3F5416Ba7Cc7