MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD Berlin şubesinin düzenlediği iftar programında açıklamalarda bulundu.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Berlin şubesi tarafından düzenlenen iftar programına katılım sağlayan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, 11 şubeyle en güçlü oldukları ülkenin Almanya olduğunu belirtti.

G Il N Fv T X M A E 033

ABD ve İngiltere'den rus metal ihracatına karşı ortak cephede yeni hamle ABD ve İngiltere'den rus metal ihracatına karşı ortak cephede yeni hamle

Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın da katılım sağladığı iftar programında konuşmalarını gerçekleştiren Başkan Mahmut Asmalı, bugün Almanya Orta Ölçekli İşletmeler Birliği (BVMW) ile ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve iş birliklerinin artırılmasına yönelik mutabakat anlaşması (MoU) imzaladıklarını ifade etti.

G Il N Fv W Xk A Azhx H

İş adamları arasındaki karşılıklı diyalogların artması ile ticaretin büyük bir ivme kazanarak artış göstereceğini belirten Asmalı, şu ifadeleri kullandı:

‘’Küresel ekonomideki yavaşlama eğilimine, yaşanan depremlere ve genel seçimlere rağmen geçen yıl Türkiye ekonomisi büyüme kaydetti. Bu ay sonunda yapılacak olan yerel seçimlerin ardından, inşallah ekonomimizdeki dinamizmin daha da artacağını öngörüyoruz. MÜSİAD olarak, söz konusu büyüme oranlarının 2024 yılı için de çok büyük bir motivasyon kaynağı olacağına inanıyor, ülke ekonomimizin üretim, ihracat ve istihdam odaklı büyüme sürecinin devam edeceğine olan inancımızı yineliyoruz’’ dedi.