Informa Markets tarafından Elmas Kule sponsorluğunda, 55.’si düzenlenen dünyanın önde gelen uluslararası mücevher fuarı IJS (Istanbul Jewelry Show), sektörün gelecek trendlerini belirleyen WGSN Seminerine ev sahipliği yaptı. IJS fuarına özel hazırlanan “Mücevherde Sonbahar & Kış 24/25 Trendleri” sunumunu takip eden sektör profesyonelleri, kendilerine ilham olacak tasarım detaylarını, büyüleyici malzemeleri ve renkleri keşfetti.

I J S 2024 Nisan Gorsel1

Mücevherin yarınına sürdürülebilirlik ve yapay zekanın yön vereceğini söyleyen WGSN Türkiye Satış Müdürü Seden Ünlü, “Mücevher dünyasını, enerji veren parlak renklerin öne çıktığı ışıl ışıl bir sezon bekliyor. Akışkan formlar, yansıtıcı yüzeyler ve simetrik desenlerin hakim olduğu, eğlenceli, göz alıcı ve yaratıcı tasarımlar öne çıkıyor. Yapay zeka ve dijitalleşmenin, mücevher dünyasına inanılmaz yansımaları olacak. Bunun yanında sürdürülebilirlik olgusu sektöre hakim olmaya devam edecek. Yeniden kullanılabilir materyallerden, geri dönüşüm malzemelerinden üretilen takıları ve aksesuarları sıkça göreceğiz” dedi. 

 WSGN, sezonun trend ürünlerini açıkladı

WGSN Mücevher Trendleri Semineri’nde gelecek sezonun en trend ürünleri de açıklandı. Buna göre, Sonbahar & Kış 2024/2025 sezonuna halka formlar, 3D tasarımlar, basit hatlar, semboller, sallantılı küpeler, sessiz lüksü simgeleyen zamansız tasarım bileklikler ile nadir ve cesur tasarımlara hakim yüzükler öne çıkıyor. Ayrıca broş ürünlerle de sıklıkla karşılaşılacağı öngörülüyor.

I J S 2024 Nisan Gorsel3

TürkTraktör  10. Yılında En Yeni İş Makineleri ve Kullanıcıların İşini Kolaylaştıracak Hizmetleriyle Komatek'te TürkTraktör 10. Yılında En Yeni İş Makineleri ve Kullanıcıların İşini Kolaylaştıracak Hizmetleriyle Komatek'te

Dünyanın en büyük fuar organizatörü Informa Markets tarafından Elmas Kule sponsorluğunda 55.’si düzenlenen IJS, Doğu Avrupa'dan Yakın Doğu'ya, Rusya'dan Kuzey Afrika'ya, BDT Ülkelerinden Orta Doğu'ya kadar tüm mücevher sektörü profesyonellerini İstanbul Fuar Merkezi'nde buluşturdu. Fuarda; altın, mücevher, pırlanta, renkli taş, değerli ve yarı-değerli taş, inci, gümüş, gümüş takı ve gümüş ev eşyası, altın montür, rafineri, saat, kalıp, vitrin dekorasyon, makine-ekipman ve yan sanayi, kasa, yazılım, lojistik ile aydınlatma gibi ürün grupları bir arada sergilendi.