Miilux OY, 17-21 Haziran tarihleri arasında Paris'te düzenlenen Eurosatory 2024 Fuarı'nda yeni zırh çeliklerini tanıttı. OYAK'ın yerli üretimi güçlendirme hedefi doğrultusunda 2019 yılında bünyesine kattığı zırh çeliği üreticisi olan Miilux OY, fuarda Protection 560T ve özellikleri geliştirilen Protection 600T gibi yeni ürünlerini sergiledi. Ayrıca 2023 yılında ürün gamına eklediği denizaltı çeliği çözümlerini de ziyaretçilere tanıttı.

Gıda Sektöründen WorldFood İstanbul’a Yoğun İlgi! Gıda Sektöründen WorldFood İstanbul’a Yoğun İlgi!

Miilux OY, Eurosatory 2024 Fuarı'nda ulusal ve uluslararası sektör paydaşları ile bir araya gelerek küresel arenadaki etkinliğini artırmayı hedefledi. Özellikle Protection 560T, yüksek sertlik ve şekil alma kabiliyetine sahip zırh sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlandı ve uluslararası standartlara uyumlu olarak geliştirildi. Bu yeni zırh çeliğinin, yurt dışı pazarında büyük ilgi görmesi bekleniyor, çünkü yeni nesil zırhlı araç projelerinde ağırlığın azaltılmasına önemli katkı sağlıyor.

Miilux OY ayrıca, İDEF 2023 Fuarı'nda ilk kez sergilediği denizaltı çeliği ile Türkiye'yi denizaltı çeliği üreten ülkeler arasına dahil etti. Bu ürün, Eurosatory 2024 Fuarı'nda da dikkat çekerek Türkiye'nin savunma sanayiinde dışa bağımlılığını azaltma hedefine yönelik önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Editör: Sude Yılmaz