İplik sektörünün en önemli ticari buluşması konumunda yer alan 20.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı’nda açıklamalarda bulunan Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öztürk, sektörün kaanat önderlerinin fuarın açılışında olmamasının üzücü olduğunu belirterek, “Sektör dayanışması, bugünkü ekonomik sorunlar içerisinde önem taşıyor” dedi.

İplik sektörü özelinde düzenlenen fuarlar arasında dünyanın en büyük fuarı konumunda olan 20.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.

Fuarın açılışına katılım sağlayan Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öztürk, Fuar Dergisi mikrofonlarımıza özel açıklamalarda bulundu.

Başkan Öztürk, “Uluslararası İstanbul İplik Fuarı bizi heyecanlandırdı. Uluslararası katılım oldukça fazla, içerideki firma sayısı da oldukça yüksek ve ziyaretçi sayısı da önemli ölçüde artış bekleniyor. Bu alanında dünyadaki en büyük fuar. Bu çok önemli bir şey ama üzüntümüz şu: sektörün kanaat önderlerinin bu fuarın açılışında olmaması bizi çok üzdü. Çünkü sektör dayanışması, bugünkü ekonomik sorunlar içerisinde önem taşıyor. Sektörün kanaat önderlerinin bir arada ve ortak akılla hareket etmesinin çıkış yolunda çok katkısı olacağına inanıyorum. Bu da bizim üzüntümüz oldu, minik bir üzüntü” diye konuştu.

Nükleer Santraller Zirvesi'nde 'Kadın Liderliği' oturumu gerçekleşti Nükleer Santraller Zirvesi'nde 'Kadın Liderliği' oturumu gerçekleşti

“SEKTÖR OLARAK 2024 YILINDAN UMUTLU DEĞİLİZ”

Fuarın sektöre olan katkısını değerlendiren Başkan Öztürk, şu ifadelere yer verdi:

“Fuar süresince iyi bir inovasyon olacağına, iyi bir birliktelik olacağına ve dayanışma olacağına inanıyoruz. Umarım bu dayanışmanın, bu fuarın enerjisinin üretime de, hazır giyim üretimine de katkısı olur ve hazır giyim bugün geldiği ülke sorunları içerisindeki yeri epey bir yukarıya doğru ivmesini kaldırmış olur. 2023 yılı sektörümüz açısından sıkıntılı geçti ama 2024'te de çok öyle umutlu değiliz. Biraz hüzün devam edecek gibi duruyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi