Tüyap Konya tarafından düzenlenen Konya Makine Teknolojileri Fuarları 8-11 Mayıs tarihlerinde sektörü tek çatı altında toplayacak. Fuarlar, Konya Ticaret Odası - Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor.

KONMAK (Konya Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Delme, Kesme Teknolojileri, Malzemeler, El Aletleri Fuarı), KONELEX (Konya Elektrik, Elektronik, Elektromekanik, Enerji Üretimi, Otomasyon Fuarı), İSKON (Konya İstifleme, Depolama, Taşıma, Vinç ve Lojistik Fuarı) ve KONYA SAC (Sac, Boru, Profil, İşleme Teknolojileri ve Yan Sanayileri Fuarı) olmak üzere 4 farklı fuar eş zamanlı olarak tek çatı altında düzenlenecek.

İDDMİB Başkanı Çetin Tecdelioğlu, "Invitation Only Türkiye ile 'Made İn Türkiye' markasını ön plana çıkarıyoruz" İDDMİB Başkanı Çetin Tecdelioğlu, "Invitation Only Türkiye ile 'Made İn Türkiye' markasını ön plana çıkarıyoruz"

4 gün sürecek fuarlarda metal işleme makineleri, kaynak, delme, kesme teknolojileri, el aletleri, sac, lazer, boru, profil işleme teknolojileri ve yan sanayileri, elektrik, elektronik, elektromekanik, enerji üretimi, otomasyon, istifleme, depolama, taşıma, vinç ve lojistik sektörlerinin liderleri bir araya gelerek sektördeki son gelişmeleri ve yenilikleri sergileyecekler.

Gerçekleşecek olan fuarlarda aynı zamanda alım heyeti organizasyonları da gerçekleşecek. Yurt dışında yapılan etkili tanıtım çalışmaları ile fuarlara Orta Doğu ülkeleri arasında Cezayir, Ürdün, Fas, Mısır, Avrupa’da da Avusturya, İngiltere, İtalya ve Almanya başta olmak üzere toplam 33 ülkeden ziyaretçi bekleniyor.