17. Uluslararası İş ve İnşaat Makina, Teknoloji ve Aletleri İhtisas Fuarı (KOMATEK), kapılarını İstanbul Fuar Merkezi'nde açtı.

İMDER ve İSDER destekleri ile SADA Fuarcılık organizasyonu ile iki senede bir düzenlenen KOMATEK 17. Uluslararası İş ve İnşaat Makina, Teknoloji ve Aletleri İhtisas Fuarı kapılarını İstanbul Fuar Merkezi'nde açtı. İstanbul'da ilk kez gerçekleşen fuar sektör paydaşlarını bir araya getirecek.

D S C00855

Düzenlenen fuar ile ilgili açıklamalarda bulunan fuarın, sektördeki artan talepler ve yeşil dönüşüm çabalarının bir yansıması olarak rekor katılım beklediklerini ifade etti. Akgün, "2022’de 12 bin adet olan satışlar 2023’te 15 bin adede yükseldi. Bu yılın ilk çeyreğinde ise 3 bin 336 adet makine satışı gerçekleşti. İhracat rakamlarımız da 2,26 milyar dolara ulaştı ve sektör olarak ülke ekonomisine önemli katkılar sağlıyoruz" dedi.

IFJAG Moda, Takı ve Aksesuar Fuarı, ABD'de düzenleniyor IFJAG Moda, Takı ve Aksesuar Fuarı, ABD'de düzenleniyor

D S C00827

Düzenlenen fuar Çin, Almanya, Fransa, İtalya, Kuzey Kore, İngiltere, İspanya gibi ülkelerden 200’ün üzerinde yabancı firmanın yanı sıra yerli firmaların da katılımıyla sektörün uluslararası alandaki gücünü sergilyor. İMDER’in uluslararası kardeş dernekleri arasında yer alan CCMA (Çin), UNACEA (İtalya), ANMOPYC (İspanya) gibi önemli dernekler de fuarın çözüm ortakları arasında bulunuyor.

D S C00470

Editör: Eslem Nur KARAMAN