Türk Startup'ları, TEB Girişim Bankacılığı ile Fransa'nın önde gelen teknoloji fuarı VivaTech'e katıldı Türk Startup'ları, TEB Girişim Bankacılığı ile Fransa'nın önde gelen teknoloji fuarı VivaTech'e katıldı

Kauçuk Ürünleri, Üretimleri, Hammaddeleri ve Ekipmanları Uluslararası Sergisi'nin 26. edisyonu 15-18 mayıs tarihleri arasında EXPOCENTRE Fuar Merkezi ev sahipliğinde gerçekleşecek. Fuar, EXPOCENTRE AO tarafından Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Rus Kimyagerler Birliği ve NIITEKHIM AO'nun desteğiyle ve Rusya Ticaret ve Sanayi Odası himayesinde düzenlenecek.

Sergi, kauçuk ürünlerinin üretimi için ekipmanları, mamul ürünleri, ham ve yardımcı malzemeleri, ambalajlama ve depolama çözümlerini, ekoloji ve çevre korumasını sergilemek için yaklaşık 5.000 net metrekarelik bir alanı kaplayacak. 

Bakana göre, şu anda Rus lastik ve kauçuk endüstrisi, üretim hacimlerini çoğaltma, yeni ürün tiplerinin üretimini öğrenme ve tedarik zincirlerini çeşitlendirme gibi ciddi ve iddialı görevlerle karşı karşıya. Kritik hammaddelerin ithalatının yerli üretimle değiştirilmesi, ekoloji ve endüstrinin personel ihtiyaçları özellikle acil konular olarak belirtildi.

Mikhail Yurin fuarla ilgili “Rusya lastik, sentetik kauçuk ve kauçuk ürünleri pazarının katılımcıları için bir buluşma yeri olan Tires & Rubber, çeyrek asırdan fazla bir süredir Rus üretiminin gelişimi konusundaki sorunların çözümüne yardımcı olacak ve önemli ve zamanında girişimlerin tartışılmasını teşvik edecektir,” ifadelerini kullandı.