Türkiye’nin ilk ve en büyük kahve fuarı Uluslararası Kahve Fuarı Coffex İstanbul, 6. Kez kapılarını kahveseverlere açtı. Coffex İstanbul 2024, 27-30 Haziran tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde ziyaretçileri ağırlamaya devam edecek.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarda kahve sektörünün önemli paydaşları yerlerini aldı. Kahve sektörün uluslararası ve ulusal markalarından kahve kavurma makineleri, espresso makineleri, filtre kahve makineleri, kahve öğütme makineleri, Türk kahvesi makineleri, kahve dükkanları, toptan kahve çekirdekçileri, karton bardakçılar, çikolata firmaları, kahve ülkeleri temsilcileri fuara katılım sağladı.

Ayrıca düzenlenen fuarda, alanında uzman isimlerin yer alacağı paneller ve work shop’lar da düzenlenecek.

Asansör dünyasının en büyük buluşması Mayıs 2025’te düzenlenecek Asansör dünyasının en büyük buluşması Mayıs 2025’te düzenlenecek

Fuarın kurucusu Niyazi Çoşkunsoy Coffex İstanbul’a dair değerlendirmelerini paylaştı. Çoşkunsoy, “İstanbul’u da bu sene 6. kez düzenleniyoruz. Ülkemizde kahve üzerine düzenlenen ilk ve en büyük fuar organizasyonunu gerçekleştiriyoruz. Bizim amacımız, kahve sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirerek sektörün ticari anlamında gelişmesine katkı sağlamak. Fuara ziyaretçi olarak katılan profesyonel ve nihai tüketiciler, bir kahve ticari yapmak, kahve konusunda bilgi almak, açacakları kafeleri için kahve ekipmanı satın almak, kahveye dair hobisel anlamda kendini geliştirmek, kahve tadımı yapmak gibi birçok konuya dair karşılık alabilecekler” dedi.

Ayrıca fuara lise ve üniversitelerin aşçılık bölümlerinde okuyan öğrencileri, fuara ücretsiz olarak giriş sağlayabilecek.

Editör: Eslem Nur KARAMAN