Bu hafta İstanbul, geniş bir etkinlik yelpazesiyle sanatseverleri ağırlıyor. Tiyatro, konser ve birçok sergi ziyaretçilerini bekliyor.

İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda (İDT), "Bella Figura", "Bir Picasso", "Gölge Ustası", "Parmak", "Kontrabas" ve "Frankenstein (32 Kısım Tekmili Birden)" oyunları sahnelenecek. Ayrıca, çocuklar için "The Beatles ve Külkedisi Müzikali", "Kırmızı Küre" ve "Çöp Canavarı" da seyirciyle buluşacak.

İBB Şehir Tiyatroları'nda ise "Sivrisinekler", "Sen İstanbul'dan Daha Güzelsin", "Ben Medea Değilim", "Bir Halk Düşmanı", "Komik Para", "Uçurtmanın Kuyruğu", "Yaftalı Tabut" ve "Zehir" gibi oyunlar sahnelenecek.

Disney+ ile 4 Mayıs Star Wars günü kutlamaları Disney+ ile 4 Mayıs Star Wars günü kutlamaları

AKM'de, "Bu Bir Efsane Sarah Bernhardt", "Hayrola Karyola" ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin "Carmen" operası izleyicilerle buluşacak.

 Zorlu PSM'de "Timsah Ateşi", "Toz", "Aldırma Gönül", "Balina" ve Maximum Uniq Hall'de "Kel Diva" gibi oyunlar sahnelenecek.

CRR Konser Salonu'nda Sinan Erşahin'in "The Soul Of Guitar" solo performansı, Samara Joy, CRR Türk Müziği Topluluğu ve CRR Senfoni Orkestrası'nın "Mahşerin Beş Piyanisti" konserleri müzikseverlerle buluşacak.

AKM Çok Amaçlı Salonda İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu, Türk Telekom Opera Salonu'nda ise İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konserleri dinleyicilerle buluşacak.

Zorlu PSM'de "Arctic Monkeys Tribute" ve BİFO'nun "Büyüklerden Küçüklere Masallar" konserleri ise müzik tutkunlarını cezbetmeye hazırlanıyor.

Flüt virtüözü Şefika Kutluer, Hatay'daki depremzede öğrencilere yardım etmek amacıyla İstanbul'daki Avusturya Kültür Ofisi'nde özel bir resital verecek.

İslam Medeniyetleri Müzesi'nde "Esma-i Hüsna Koleksiyonu", Abdülmecid Efendi Köşkü'nde "Maziden Atiye Zarafet" ve İsmail Yiğit'in Lale Müzesi'ndeki "Lalenin Çini ile Dansı" sergileri sanatseverleri bekliyor.

 İstanbul Modern'de ise "Yüzen Adalar", "Ozan Sağdıç: Fotoğrafçının Tanıklığı", "Zamansız Meraklar" ve "Renzo Piano: Yerin Ruhu" sergileri sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Editör: Sude Yılmaz