Ev tekstili sektöründe dünyanın en büyük iki fuarından biri olan Hometex, İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki KFA Fuarcılık organizatörlüğünde TETSİAD tarafından düzenlenen fuar, 25 Mayıs Cumartesi gününe kadar misafirlerini ağırlayacak. Ev tekstili sektöründe dünyanın lider tekstil firmalarını ağırlayan, Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük tekstil buluşması HOMETEX, sektörün ulusal ve uluslararası temsilcilerini bir araya getiriyor.

D S C06344

Ev tekstili sektöründeki en önemli etkinliklerden biri olan fuar, geçtiğimiz yıl 850'nin üzerinde yerli ve yabancı firmanın katılımıyla gerçekleşti. Yabancı ziyaretçi sayısında büyük bir artış yaşanan fuar, 5 gün boyunca 170 binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. 2023 fuarında ise yerli ve yabancı 850'nin üzerinde firma, yeni ürünlerini sergiledi ve 126 ülkeden gelen 170 binden fazla ziyaretçiye ulaşıldı. İş hacmi, beklentilerin ötesine geçerek yaklaşık 1,5 milyar doları buldu. Bu başarılı organizasyon, sektöre yönelik yapılmış en etkileyici etkinliklerden biri olarak değerlendirildi. HOMETEX'23, 5 gün boyunca 170 binden fazla yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yaptı ve büyük ilgi gördü.

D S C06310

HOMETEX 2024, 32 yıldır olduğu gibi bu yıl da İthalatçı ve ihracatçılar, üreticiler, perakendeciler, toptancılar, zincir mağazalar, tasarımcılar, iç mimarlar, dekoratörler, otel, konaklama ve hastane sektörlerinin karar mekanizması olan dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri ağırlıyor.

Avrupa Plastik Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Konferansı (PRSE) 2024, Amsterdam'da gerçekleşecek Avrupa Plastik Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Konferansı (PRSE) 2024, Amsterdam'da gerçekleşecek

Perde ve perde aksesuarlarından döşemelik kumaşlara, havlu ve banyo ürünlerinden halı ve zemin kaplamalarına, yatak odası, mutfak ve yemek odası tekstilinden duvar kaplamalarına kadar firmaların yenilikçi ürün ve tasarımlarını sergileyeceği organizasyon, “Dönüştürülebilirlik” temasıyla gerçekleştirilecek.

Ev tekstili sektörüne yeni ürünlerini tanıtmak ve uluslararası tüketici ve profesyonellere ulaşmak adına önemli fırsatlar sunan HOMETEX’te, Avrupa’dan Asya’ya, Afrika’dan Amerika’ya dünyanın farklı coğrafyalarından profesyonel ziyaretçi ve alım heyetleri de yerini alacak. Geçmiş yıllarda milyarlarca dolarlık ticaret ile ekonomiye katkı sağlayan HOMETEX, 2024 yılında da maksimum düzeyde ticari bağlantı ile Türk ev tekstili sektörünün ihracatına destek vermeyi sürdürecek.

Ev tekstili sektörünün dört gözle beklediği organizasyonlar arasında yer alan HOMETEX’e Bursalı firmaların ilgisi bu yıl da oldukça yoğun. Fuara Bursa’dan 219 firma katılım gösteriyor. Bursalı şirketler, fuarda son trend ürünlerini gözler önüne seriyor. Bursa’dan geçen yıl 220 firma fuara katılmıştı.

Editör: Sude Yılmaz