Hazine ve Maliye Bakanlığı, "Ekonomi ve finans çevrelerinde yaygın olarak kullanılan ve genel kabul gören bu terim (locals) üzerinden Bakanımız Mehmet Şimşek'e atfedilen garip ve mantıksız söylemler kabul edilemez" açıklamasında bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Bakan Mehmet Şimşek'in ABD'deki konuşmasıyla ilgili çıkan iddialara yanıt verdi. Bakanlık, "Ekonomi ve finans çevrelerince sıkça kullanılan ve genel kabul gören 'locals' terimi üzerinden Bakanımız Mehmet Şimşek'e yöneltilen tuhaf ve mantıksız iddialar kabul edilemez" şeklinde ifade etti.

Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Şimşek'in konuşmasının ilgili bölümünde, dezenflasyonun desteklenmesi, programın güçlendirilmesi, yapısal reformlara hız verilmesi ve uluslararası yatırımcıların Türk varlıklarına olan ilgisi gibi konulara değindiği belirtildi. Açıklamada, "locals" kelimesinin terminolojide "yerel yatırımcıları" ifade ettiği ve bu kelimenin rutin olarak kullanıldığı vurgulandı.

Maliye

Ekonomi ve finans çevrelerinde sıkça kullanılan bu ifade üzerinden Bakan Şimşek'e yöneltilen saçma ve mantıksız suçlamaların kabul edilemez olduğu belirtildi. Ayrıca, bu tür kasıtlı ve bilinçli ithamların da şiddetle kınandığı ifade edildi.

Ambalaj sektörü 'sürdürülebilirlik ve çevre' konularına odaklanacak Ambalaj sektörü 'sürdürülebilirlik ve çevre' konularına odaklanacak