Çevre Teknolojisinin Küresel Buluşması IFAT Münih 2024 ile gerçekleşecek Çevre Teknolojisinin Küresel Buluşması IFAT Münih 2024 ile gerçekleşecek

Dünyanın en büyük 10 fuar şirketi arasında yer alan Deutsche Messe tarafından düzenlenecek HANNOVER MESSE fuarı bugün itibariyle kapılarını açtı. 22-26 Nisan tarihleri arası gerçekleşecek fuar, teknolojiyle dünyaya ilham vererek; endüstride inovatif, sürdürülebilir ve dijital dönüşüme öncülük edecek. 4 binden fazla firmanın katılacağı fuarda öne çıkan endüstri trendleri arasında yapay zeka, karbon-nötr üretim, enerji sistemleri, Endüstri 4.0, Üretim-X ile hidrojen ve yakıt hücreleri yer alacak.

HANNOVER MESSE'nin 2024 organizasyonunda, makine mühendisliği, elektrik mühendisliği ve dijital endüstrilerin yanı sıra enerji sektöründen şirketler, daha yeşil bir gelecek için çözümlerini sunmak üzere bir araya gelecek. Otomasyon, dijitalleşme ve elektrifikasyonun iklim nötrlüğünü nasıl sağlayabileceği de fuarda ele alınacak.

Deutsche Messe AG HANNOVER MESSE Global Direktörü Basilios Triantafillos, fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, "Geçtiğimiz nisan ayında HANNOVER MESSE'de gördüğümüz gibi yenilikçi teknolojiler, iklim açısından nötr ve yüksek performanslı bir endüstriye giden yolu açıyor. Şirketlerin de bu doğrultuda otomasyon, yapay zeka ve enerji yönetimi kavramlarını nasıl uygulayacakları üzerine rehberlik almaya ihtiyaçları var. İşte tüm bu önemli konular HANNOVER MESSE 2024’de yer bulacak" dedi.

HANNOVER MESSE 2024’te yer alacak katılımcı şirketler arasında Amazon Web Services, Bosch Rexroth, Google Cloud, Microsoft, Salzgitter AG, SAP, Schneider Electric ve Siemens gibi global teknoloji şirketleri yer alacak. Ayrıca küçük ve orta ölçekli işletmelerin yanı sıra endüstriyel start-up şirketleri de fuara katılacak.

Partner ülke olarak Norveç'in seçildiği HANNOVER MESSE 2024 organizasyonunda, Norveç'in temiz enerji üretimi ve yeşil endüstriyel geçişe öncülük etme konusundaki deneyimi vurgulanacak. Ayrıca Avrupa Birliği'nin güçlü bir ekonomik ittifak olarak HANNOVER MESSE'ye katılacağı belirtilirken, programın genç yetenek girişimi olan ‘YOUR FUTURE’ ile de lise mezunları, üniversite öğrencileri ve genç profesyonellerin kariyer yapmaya teşvik edileceği ifade edildi.