Çekya, Türk Şirketlerinin 660 milyon dolarlık yatırımına ev sahipliği yapıyor Çekya, Türk Şirketlerinin 660 milyon dolarlık yatırımına ev sahipliği yapıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın liderliğinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Türkiye genelinde gençlik ve spor festivalleriyle kutlanacak. Herkes İçin Spor Federasyonu ile iş birliği içinde gerçekleştirilecek olan etkinlikler, 81 ilde düzenlenecek. Büyük şehirlerin yanı sıra diğer illerde de çeşitli etkinlikler organize edilecek.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan etkinlikler, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Herkes İçin Spor Federasyonu iş birliğinde titizlikle planlanıyor. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Bursa, Antalya, Trabzon, Erzurum ve Diyarbakır gibi büyük şehirlerde gün boyu sürecek etkinlikler düzenlenecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın BAK'ın 'Hareketlilik' yılını ilan etmesiyle birlikte, festivallerde sporun ve hareketliliğin önemi vurgulanacak. Etkinliklerle Türkiye genelinde gençlerin ve vatandaşların spor etkinliklerine aktif katılımı teşvik edilerek, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın yanı sıra bir spor ve hareketlilik farkındalığı oluşturulması hedefleniyor.

Kent meydanlarında düzenlenecek olan festivallerde birçok farklı spor etkinliği yer alacak. Mini golf, masa tenisi, dart, bilek güreşi, curling, penaltı alanı, 3x3 basketbol, okçuluk, bisiklet, badminton, canlı langırt gibi çeşitli sporlarla birlikte, gençler ve katılımcılar için şişme oyun parkurları ve oryantiring gibi aktiviteler de düzenlenecek.

Ayrıca, gençlik merkezlerinde gençler tarafından yapılan ürün ve eserlerin sergileneceği bir alan oluşturulacak. Festival boyunca çeşitli yarışmalar, sporcu gösterileri ve çocuk etkinlik alanları da bulunacak. Tüm bu etkinliklerle 19 Mayıs Pazar günü Türkiye genelinde kent meydanları, gençlik ve spor dolu bir gün geçirecek.

Editör: Sude Yılmaz