Filistin’in 100 yıllık hak mücadelesini anlatan “Kubbe: Filistin Zaman Tünelisergisi Üsküdar’da gerçekleşiyor. Sergi; dijital sanat eserleri, enstalasyon, resim, söyleşi ve dinleti gibi farklı dallarla, katılımcıların zihin dünyasında sadece geçmişi değil, aynı zamanda geleceği de şekillendirebilecekleri bir deneyim sunuyor. 

Yedi Hilal Derneği tarafından görsel sanatçıların bir araya gelerek hazırladıkları “Kubbe: Filistin Zaman Tüneli” sergisi, Üsküdar’daki Mimar Sinan Sanat Galerisi’nde sanatseverleri ağırlıyor.

Disney+ ile 4 Mayıs Star Wars günü kutlamaları Disney+ ile 4 Mayıs Star Wars günü kutlamaları

750X329 Kubbe Filistin Zaman Tuneli Sergisi Uskudarda Acildi 1715062151452

Sanat dünyasının yanı sıra edebiyat ve kültür dünyasından da birçok ismin katıldığı sergide, Filistin’in ve Filistin halkının 100 yılı aşkın süredir devam eden bağımsızlık mücadelesi anlatılıyor. İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği katliamlarına ilişkin hazırlanan somut ve dijital sanat eserlerinin yer aldığı serginin küratörlüğünü Numan Noyan Küçük, koordinatörlüğünü Adem Çelik ve proje yönetimini Ramazan Karabacak üstleniyor.

Sergi 14 Haziran tarihine kadar 10.00-21.00 saatleri arasında Üsküdar Mimar Sinan Galerisi’nde ziyaretçileriyle buluşacak.