Türkiye’nin ilk ve tek global enerji hizmet şirketi ESCON Enerji, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği’nin düzenlediği Düşük Karbon Kahramanı Ödül Töreni’nde, “Karbon Nötr İklimlendirme Dönüşümü: Başarılı Enerji Performans Sözleşmesi Uygulaması” projesi ile ödüle layık görüldü. ESCON Enerji böylece üst üste ikinci kez Düşük Karbon Kahramanı seçildi. Proje kapsamında işletmelerin karbon nötr olma hedeflerini gerçekleştirmeleri için yenilikçi ve çevre dostu çözümler sunuluyor.

 

AMR, şehir rafineciliği ile yastık alındaki altın varlığını ekonomiye kazandırmayı planlıyor AMR, şehir rafineciliği ile yastık alındaki altın varlığını ekonomiye kazandırmayı planlıyor

Türkiye’nin ilk ve tek global enerji hizmet şirketi ESCON Enerji, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından T.C. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin desteğiyle düzenlenen 9. İstanbul Karbon Zirvesi kapsamındaki Düşük Karbon Kahramanları Ödül Töreni’nde ödüle layık görüldü. Geçtiğimiz yıl “ESCO Modeli ile Enerji Verimliliği ve Karbonsuzlaşma Projesi” ile ödül alan ESCON Enerji, bu yılki ödülü ise “Karbon Nötr İklimlendirme Dönüşümü: Başarılı Enerji Performans Sözleşmesi Uygulaması” projesi ile kazandı. İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende ESCON Enerji adına ödülü şirketin Satış Yöneticisi Serkan Oran aldı.

Escon Enerji Görsel

Proses klima santral üniteleri, yerinde çatı tipi santrallere dönüştürülüyor

ESCON Enerji’nin uluslararası ödüllü ‘ESCO4ZERO’ iş modeli çerçevesinde geliştirilen proje ile işletmelerin karbon nötr olma hedeflerini gerçekleştirmeleri için yenilikçi ve çevre dostu çözümler sunuluyor. Bu kapsamda mevsim koşullarına göre merkezi sıcak su veya merkezi hava soğutmalı soğutma grubu sisteminden beslenen proses klima santral üniteleri, yerinde çatı tipi (rooftop) santrallere dönüştürülüyor. Böylece enerji verimliliği, enerji geri kazanımı ve yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen enerjinin kullanımı teşvik ediliyor. Endüstriyel iklimlendirme sistemlerinde sürdürülebilirlik odaklı bir dönüşümü amaçlayan proje, işletmelerin hem ekonomik hem de çevresel açıdan daha sürdürülebilir bir geleceğe geçişlerine katkı sağlıyor.

ESCON Enerji hakkında:

Türkiye’nin ilk ve tek enerji hizmet şirketi (ESCO) olarak 2004 yılında kurulan ESCON Enerji, 2009 yılından itibaren sanayide yetkili enerji verimlilik danışmanlık (EVD) şirketi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Müşterilerinin kalite ve konfor şartlarından ödün vermeden, maksimum verimlilik ile minimum enerji tüketimine ulaşmalarını hedefleyen ESCON Enerji, danışmanlık, etüt ve projelendirme, performans garantili sistem çözümleri, proje finansmanı ve enerji performans sözleşmeleri gibi alanlarda çeşitli hizmetler vermektedir. Uzman mühendis kadrosu, saygın uluslararası partnerleri ve know-how altyapısı ile işletmeler için en doğru çözümleri sağlayan ESCON Enerji, hayata geçirdiği projeler ile işletmelerin enerji maliyetlerini ve karbon salımlarını azaltmalarına da katkı sunmaktadır. ESCON Enerji bu zamana kadar Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’dan Güney Asya’ya uzanan bir coğrafyada, toplam 12 ülkede 1.100’ün üzerinde endüstriyel işletmeye başarı ile hizmet vermiştir.