İnşaat sektöründeki yenilik ve teknolojiye odaklanan İngiltere'nin önde gelen etkinliği olan Dijital İnşaat Haftası, 5-6 Haziran 2024 tarihlerinde ExCeL London'da gerçekleşecek. İnşaat sektörünün önde gelen düşünce liderlerinin sunduğu kaçırılmayacak içeriğin ev sahibi olan Dijital İnşaat Haftası 2024 (DCW), AECO alanındaki en acil sorunları ele alan dikkate değer konuşmacılar ve panel tartışmalarını içeren özel bir programı içerecek.

Microsoft'un stratejik hesap yöneticisi Quam Adewale tarafından sunulan ‘Yapay Zeka İnşaatında: Yarını Bugünden İnşa Etmek’ başlıklı oturum, inşaat endüstrisinde yapay zeka alanındaki en son gelişmelere iner. Adewale, yapay zekanın proje yönetimini devrim niteliğinde değiştirdiğini, güvenlik protokollerini geliştirdiğini ve kaynak tahsisini optimize ettiğini keşfedecek.

Teknolojinin süreçleri basitleştirmek ve farklı sistemleri entegre etmenin önemi, operasyonları basitleştirmek ve üretkenliği artırmak için Causeway Technologies'in baş işletme sorumlusu Paul Devlin, ‘İnşaat Verilerinin Akışını Sağlamak - İngiltere İnşaatının Dijital Dönüşümü Vizyonu’ başlıklı oturum gerçekleştirecek.

ITM 2024 Fuarı; katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla yeni rekorlar kırmaya hazırlanıyor ITM 2024 Fuarı; katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla yeni rekorlar kırmaya hazırlanıyor

Katılımcılar, teknolojinin verileri, insanları, finansları, tedarik zincirlerini ve proje yönetimini de içeren inşaat projelerinin çeşitli yönlerini yönetme konusundaki parçalı yaklaşımı nasıl ele alabileceğini öğrenecekler.

DCW 2024'te sunulan başka bir Ana Sahne oturumu, 'İnşaatta Ruh Sağlığını Ele Almak: İnşaat Sektöründe Ruh Sağlığına Adanmış Sohbet' başlığı altında gerçekleşecek. Bu sohbetin ev sahipliğini The B1M'in kurucusu Fred Mills; Procore'un endüstri dönüşümü kıdemli direktörü Sasha Reed; ve John Paul Construction'ın dijital inşaat başkanı Ray Blewitt yapacak.

Get Construction Talking, The B1M ve Procore Technologies liderliğinde bir küresel kampanyadır. Yaklaşım, inşaatın zihinsel sağlık sorunlarını farkındalığını artırmak ve milyonlarca insanın ilk adımı atmasına yardımcı olmak ve bu sessiz katili ele almak için küçük bir rol oynamaktır. Bu oturum, bu sessiz katilin ele alınmasına nasıl katkıda bulunabileceğinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Başka bir Ana Sahne vurgusu, Arcadis'in sunacağı bir panel oturumudur. Mar Zumaquero Gomez, küresel inovasyon yönetimi direktörü; Simon Oster, küresel veri bilimi ve yapay zeka direktörü; Juan Martin, küresel tasarım inovasyon yöneticisi; Zeena Farook, ürün paketi yöneticisi DAM ve analitik; ve Amy Frye, küresel insan merkezli araştırma yöneticisi 'Dijital ve İnsan İnovasyonunun Birleşik Gücü' başlıklı oturumu çözecekler.

Ziyaretçiler, endüstri liderleri ve yenilikçilerle tartışmalara daldıkça, gerçek dünya başarı hikayelerine ilişkin içgörüler kazanacak ve dijital teknolojilerin ve insan yaratıcılığının birleşiminin geleceği nasıl şekillendirdiğini keşfedebilecekler.