Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Huawei Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Huawei Avrupa Bölge Başkanı Jim Lu liderliğindeki Huawei heyetiyle bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye'nin bilgi ve iletişim teknolojileri ile yeşil enerji sektöründeki potansiyeli ve ileriye dönük yol haritası hakkında detaylı bir şekilde konuştular.

Yılmaz, Huawei'in Türkiye'deki 22 yıllık faaliyetlerine ve "Türkiye'de, Türkiye İçin" stratejisine olan bağlılığına memnuniyetini dile getirdi. Lu ise Türk hükümetinin sağladığı adil ve açık iş ortamından son derece memnun olduklarını ifade etti. Huawei'nin Türkiye'ye uzun yıllardır yatırım yaptığını görmekten mutluluk duyan Yılmaz, Huawei'in Türkiye'ye yatırım yapmasıyla yüksek teknoloji üreten Çinli şirketlerin Türkiye'ye yatırım yapmasının iyi bir örnek olduğunu belirtti. Türkiye'deki yabancı yatırımları Türk şirketleri olarak gördüklerini vurguladı ve Huawei'den Türkiye'deki yatırımlarını artırmasını istedi.

Huawei Türkiye Genel Müdürü Kaya Shi, şirketin Türkiye'deki operasyonlarından, yerelleşme sürecinden, çeşitlilik ve kapsayıcılığından, toplumsal katkılarından ve yeşil enerji alanındaki yatırım planlarından bahsetti. Shi, Huawei'nin Türkiye'deki varlığını güçlendirmek ve yerel iş ortaklarıyla birlikte çalışarak Türkiye'deki teknoloji ve enerji sektörlerine katkıda bulunmak istediklerini söyledi.

Kütahya Porselen, “Porselen Ve Züccaciye Ürünü Sektörünün En İtibarlı Markası” Ödülüne 4. Kez Layık Görüldü Kütahya Porselen, “Porselen Ve Züccaciye Ürünü Sektörünün En İtibarlı Markası” Ödülüne 4. Kez Layık Görüldü

Yılmaz, Huawei'in yeni yatırım planlarını duymaktan ve şirketi Türkiye'de desteklemeye devam etmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.