Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından güncel ekonomiye dair değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, değerlendirmelerinde enflasyonun bu yılın ikinci yarısından itibaren iniş trendine gireceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, X hesabından yaptığı açıklamada, hükümet olarak her alanda yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti. Erdoğan ekonomide iyi haberlerin gelmeye devam ettiğini belirterek, Türkiye ekonomisinin yılın ilk çeyreğinde %5,7 ile üst üste 15 çeyrek büyüme kaydettiğini açıkladı.

Tarım ihracatının liderleri baharatta gıda güvenliği için AB ile ortak çalışıyor Tarım ihracatının liderleri baharatta gıda güvenliği için AB ile ortak çalışıyor

"Çalışanların büyümeden aldığı pay, bu yılın ilk çeyreğinde %42 olarak gerçekleşti. 1998 yılından beri görülen en yüksek seviyeyi yakalamış bulunuyoruz. Enflasyon, inşallah yılın ikinci yarısından itibaren iniş trendine girecek" ifadelerini kullanan Erdoğan, son dönemde açıklanan verilerin neredeyse tamamının Orta Vadeli Program’a uygun seyrettiğini bildirdi.

Erdoğan son olarak, "Hayat pahalılığını körükleyen fahiş fiyat ve fırsatçılık sorununda yeni düzenlemeyle birlikte elimiz daha da güçlendi. Milletimizi bizar eden diğer konularla ilgili gerekli adımları atıyoruz. Seçkinlerin, tuzu kuruların, sesi çok çıkanların değil; sessiz yığınların sesi, milletin birikmiş sorunlarının çözüm adresi olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Editör: Eslem Nur KARAMAN