Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tam bir seferberlik anlayışıyla çalışarak 650 bin konutun dönüşümünü, inşallah 5 yıl gibi kısa sürede tamamlayacağız." açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Sultanbeyli Kent Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, bugün vefat eden değerli dava arkadaşlarından AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkan Yardımcısı Osman Karaaslan için Allah'tan rahmet diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, genç yaşta kaybettikleri Osman Karaaslan'ın partide farklı görevlerde bulunduğunu ve davalarına samimiyetle hizmet ettiğini vurgulayarak, Allah'tan Karaaslan'ı cennetiyle ve cemaliyle müşerref eylemesini dilediğini ifade etti. Ailesine, sevenlerine ve camialarına başsağlığı dileğinde bulundu.

Katılımcılara Ramazan-ı Şerif'i tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Allah'tan kendilerini ramazana ulaştırdığı gibi sağlıkla, huzurla ve esenlikle bayrama da eriştirmesini temenni etti.

Erdoğan, geçen yıl yapılan seçimlerde Sultanbeyli'nin Cumhur İttifakı'na yüksek oranda destek verdiğini belirterek, bu desteği için Sultanbeyli halkına teşekkür etti. Sultanbeyli'nin geçmişte yaşadığı zorluklara rağmen vakur bir duruş sergileyerek bu badireleri geride bıraktığını ve bugün parlayan bir ilçe olduğunu dile getirdi.

Hububat sektörü bölgenin ihracat lideri oldu Hububat sektörü bölgenin ihracat lideri oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultanbeyli'deki belediye projeleri ve hizmetlerin ilçeyi her geçen gün daha da güzelleştirdiğine vurgu yaparak, "Bizim hikayemiz de Sultanbeyli'nin durumuyla farklı değil. Emperyalistlerin uzantıları, vesayetçilere ve darbecilere eyvallah etmediğimiz için önümüze tuzak üzerine tuzak kuruldu. 'One minute' diyerek masumlara uygulanan zulme karşı koyduğumuz tavır için ayrımcılığa maruz kaldık. 'Dünya beşten büyüktür' diyerek, küresel yönetim ve güvenlik sisteminin çarpıklıklarına itiraz ettiğimiz için ambargolara uğradık. PKK, FETÖ ve DEAŞ terör örgütlerini üzerimize saranlara teslim olmadığımız için pek çok acıyla sınandık. Gazze'de yapılan katliama en üst perdeden itiraz ettiğimiz, mazlumlara her türlü yardımı yaptığımız için mimlendik. Hamdolsun önce Allah'ın yardımı, sonra da Sultanbeyli'den, İstanbul'dan, milletimizden aldığımız güçle hepsinin üstesinden geldik, geliyoruz." dedi.

Erdoğan, İstanbul'da son 5 yılda yerel yönetimin durduğunu ve hatta gerilediğini belirterek, "İstanbul'un yönetimi yarı zamanlı mesaiyle olacak bir iş değildir. İstanbul kendine ortak kabul etmez. Lazım olduklarında, hava bozuk olduğunda ya tatilde ya cumhurbaşkanı yardımcılığı peşinde ya büyükelçilerle Sarıyer'de balıkta. Depreme hazırlık için sarf edilmesi gereken vakit, delege avlarında, DEM'le pazarlıkta. İstanbul'un birinci önceliği depreme hazırlıktır. Son dönemde bu konuda herhangi bir çaba, gayret, proje, icraat gördünüz mü? Tam bir seferberlik anlayışıyla çalışarak 650 bin konutun dönüşümünü, inşallah 5 yıl gibi kısa süre içinde tamamlayacağız. Mevcut yönetim bizden devraldığı metro hatlarını bile yapamadığı, trafiği rahatlatacak başka projeler de geliştiremediği için şehir adeta kilitlendi. Şehir halkına hizmet için tahsis edilen kaynakları yağmalayıp başka amaçlar için deste deste savurmak, bu şehri üzer. İstanbul'u üzmemek gerekir." şeklinde konuştu.