Çin'in Şanghay şehrinde düzenlenen Chinaplas 2024 Fuarı, 23 - 26 Nisan 2024 tarihleri ​​arasında gerçekleştirildi. Fuar, Türkiye Milli Katılım Organizasyonu tarafından 7. kez İMMİB organizatörlüğünde Plastik Sanayicileri Derneği - PAGDER iş birliğiyle National Exhibition and Convention Center'da düzenlendi. Bu mega fuar, 380.000 m2'lik bir sergi alanına ev sahipliği yaparak Şanghay'daki 2018 edisyonuna kıyasla %12'lik bir artışla 4.420 uluslararası katılımcının rekor kırdığı bir etkinlik oldu.

IFJAG Moda, Takı ve Aksesuar Fuarı, ABD'de düzenleniyor IFJAG Moda, Takı ve Aksesuar Fuarı, ABD'de düzenleniyor

Fuarın organizatörü Adsale Exhibition Services Ltd. Genel Müdürü Bayan Ada Leung, fuarın temasının "İnovasyonla Güçlendirilen Daha Parlak ve Paylaşılan Bir Gelecek" olduğunu belirterek, gelişmiş üretim dönüşümünü teşvik etmeyi amaçladıklarını vurguladı. Fuarda, endüstriyel inovasyonu desteklemek amacıyla yeni plastik ve kauçuk malzemelerin yanı sıra yeni ekipman ve süreçler de sergilendi. Ziyaretçiler, çok sayıda yenilikçi çözümü keşfederek sektördeki en son teknolojik gelişmeler hakkında bilgi sahibi oldular.

CHINAPLAS 2024 Fuarı, 3.800'den fazla makine sergisinin, 1.500'den fazla hammadde tedarikçisinin ve 200'den fazla dünya/Asya ilk teknoloji projesinin bir araya geldiği bir platform olarak öne çıktı. Bu etkinlik, küresel plastik ve kauçuk endüstrisindeki çığır açan teknolojilerin sergilendiği bir arena olarak dikkat çekti.

Editör: Sude Yılmaz