İstanbul'da düzenlenen Busworld 2024 Fuarı, 29 Mayıs tarihinde kapılarını açtı. Dünya çapında otobüs ve yolcu otobüsü endüstrisine odaklanan bir etkinlik olarak başlayan fuar, HKF Fuarcılık organizasyonuyla gerçekleştirildi. Fuar, otobüs ve yolcu taşımacılığı sektöründeki en son gelişmeleri ve trendleri sergileyerek katılımcılara geniş bir bakış açısı sunuyor. İstanbul Fuar Merkezi'nde 3 ayrı holde düzenlenen etkinlik, yerel girişimlerden global markalara kadar geniş bir katılımcı kitlesini bir araya getiriyor.

IFJAG Moda, Takı ve Aksesuar Fuarı, ABD'de düzenleniyor IFJAG Moda, Takı ve Aksesuar Fuarı, ABD'de düzenleniyor

Busworld 2024, dünyanın en büyük ve en prestijli otobüs ve tur otobüsü fuarlarından biri olarak kabul ediliyor. Özel ve kamu sektöründen otobüs işletmecileriyle birlikte araç üreticileri, bileşen sağlayıcıları ve yazılım tedarikçileri fuar alanında yer alıyor. Anadolu Isuzu, BMC, Iveco Bus gibi önde gelen markaların yanı sıra birçok yerel start-up da ürünlerini sergiliyor.

Fuarın açılışına katılan İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, ''Türk firmaları bu fuarda yeni ve verimli işbirliklerine imza atacaklar. Birbirinden ihtişamlı araçları büyük bir ahenk ve göz kamaştırıcı şekilde toplayan fuarın organizatörlerini tebrik ediyorum. Sektörlerimize hayırlı olsun.'' ifadelerini kullandı.

Fuar, özel araç tanıtımlarının yanı sıra sektördeki güncel konuları ele alan seminerler, paneller ve etkinliklerle de zenginleştiriliyor. Ziyaretçiler, otobüs ve yolcu taşımacılığı sektöründe geleceğin trendleri hakkında bilgi edinme ve iş bağlantıları kurma fırsatı buluyorlar. Busworld 2024, otobüs endüstrisinin önemli bir buluşma noktası olarak öne çıkıyor ve sektördeki yenilikçi çözümlerin ve teknolojilerin sergilendiği bir platform olarak dikkat çekiyor.

Editör: Sude Yılmaz