FKB Ekonomik Görünüm Endeksi temmuz ayı değerlendirmesi yayımlandı FKB Ekonomik Görünüm Endeksi temmuz ayı değerlendirmesi yayımlandı

Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük, Ramazan Bayramı'na tatil planları yapan ve bayram alışverişi hazırlıklarına başlayan tüketicilerin mağduriyet yaşamaması için uyarılarda bulundu.

Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük, bayram öncesinde tüketicilerin maruz kalabileceği olumsuzluklara dikkat çekti.

Özellikle bayram şekeri, çikolata gibi gıda ürünlerinin alınırken güvenilir satıcıların tercih edilmesi gerektiğini belirten Küçük, son kullanma tarihine dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Yoğun talep döneminde bazı satıcıların elinde kalan ürünleri "ucuz ürün" diye sürerek sağlık riski oluşturabileceğine dikkat çekti.

Levetnkucuk

Ayrıca, açıkta satılan gıda ürünlerinin de güvenilir olması gerektiğini söyleyen Küçük, tüketicilere tezgaha dökülmüş ürünlerden ziyade paketli ve güvenilir ürünleri tercih etmeleri çağrısında bulundu.

Bayram tatili için yapılan rezervasyonlarda da dikkatli olunması gerektiğini belirten Küçük, güvenilir ve bilinen firmaların tercih edilmesinin önemli olduğunu dile getirdi. Bungalov ve çadır tatili gibi yeni trendlerin yoğun talep görmesiyle birlikte bu alanda da dolandırıcılık vakalarının yaşanabileceğine dikkat çekti.

Son olarak tatil bölgelerinde fiyatların kontrol edilmesi gerektiğini vurgulayan Küçük, fiyatların fahiş olabileceği ve tüketicilerin mağdur edilebileceği uyarısında bulundu.

Editör: Çağla Begüm Kılıç