Ticaret Bakanlığı'nın resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Bakan Yardımcısı Mahmut GÜRCAN'ın, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenen "INNOPROM Orta Asya Uluslararası Endüstriyel Ticaret Fuarı"na katıldığı belirtildi.

British Council, Uluslararası Bilim Ortaklıkları Fonu ile küresel sorunlara çözüm arayışında British Council, Uluslararası Bilim Ortaklıkları Fonu ile küresel sorunlara çözüm arayışında

Fuar, Orta Asya ülkeleri arasındaki sanayi ve ticaret alanında iş birliğinin gelişmesini ve yeni iş birliği fırsatlarının oluşmasını hedefliyor. 35 farklı ülkeden 10 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayacak olan etkinlikte, sürdürülebilir ve istikrarlı büyüme için sanayiye ve reel sektöre dayalı kalkınma planının önemi ve yeni fırsatlar değerlendirildi.

Bakan Yardımcısı GÜRCAN, fuarın açılışında yapılan değerlendirmelerin ardından ikili temaslarda bulundu. Görüşmelerde pozitif bir atmosferde ikili ilişkiler, ticari ve ekonomik konular ele alındı. Bu temaslarda, iş birliği alanlarının genişletilmesi ve derinleştirilmesi yönünde adımlar atıldı.

G Ly Au N V Wc A Ah2Ct