Döngüsel bir plastik ekonomisini teşvik etmeye yönelik girişimlerini ve çözümlerini sergilemek üzere Avrupa Plastik Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Konferansı (PRSE) 2024, 19-20 Haziran tarihleri arasında Hollanda'da gerçekleşecek.

19-20 Haziran tarihlerinde RAI Amsterdam'da gerçekleşecek olan konferans, endüstri liderlerinin, yenilikçilerin ve uzmanların Avrupa plastik geri dönüşüm sektöründeki en son gelişmeleri ve zorlukları tartışmaları için bir platform görevi görecek.

WIN EURASIA'dan imalat sanayi için milyonlarca dolarlık iş hacmi WIN EURASIA'dan imalat sanayi için milyonlarca dolarlık iş hacmi

Geri dönüştürülmemiş plastik atık miktarını azaltmayı hedefleyen mekanik ve kimyasal geri dönüşüme yönelik çalışmalarda bulunan birçok firma fuarda yerini alacak.

Konferans sırasında, 20 Haziran'da "Yeni teknolojilerle plastik geri dönüşümünde evrimi yönlendirmek" başlıklı bir oturum gerçekleşecek. Chemetall'de Global İş Geliştirme Plastik Geri Dönüşümü'nden Carlo Bouwmeester ve EMEA & SA'da Plastik Geri Dönüşümü'nün kilit endüstri yöneticisi Denis Savchenko. Chemetall, geri dönüşümün zorluklarını tartışacak ve döngüsel plastik teknolojileri ve çözümlerini sunacak.

Ayrıca, fuar kapsamında plastiklerin tanımlanması ve sınıflandırılmasına yönelik mobil NIR teknolojisinin sergilendiği trinamiX GmbH gibi çeşitli şirketler de bulunacak. Bu teknoloji, ayrılabilir ambalaj tasarımından daha iyi geri dönüşüm için ayırma doğruluğunun iyileştirilmesine olanak tanıyor.

Etkinliğin iki salonu, Avrupa ve ötesindeki plastik geri dönüşüm değer zincirinin karşılaştığı tüm önemli konuları ele alan 60'tan fazla konuşmacıya ev sahipliği yapacak.

İki gün boyunca delegeler, plastik geri dönüşümündeki en son politik, yasal, pazar ve teknolojik gelişmeleri derinlemesine keşfetme fırsatına sahip olacak. Yakın zamanda kabul edilen Ambalaj ve Ambalaj Atıkları Yönetmeliği (PPWR) bu özel oturumun odak noktası olacaktır. Diğer oturumlarda geri dönüştürülmüş içerik hedeflerine ulaşmaya yönelik önlemler ve kimyasal geri dönüşümdeki en son gelişmeler ele alınacak.

Buna paralel olarak panel tartışmaları, toplama ve sınıflandırmayı iyileştirmeye ve uyumlu hale getirmeye yönelik olası stratejiler, geri dönüşüm için tasarım ve küresel ölçekte plastik döngüselliğinin desteklenmesine ilişkin en son güncellemeler üzerine tartışmayı teşvik edecek. Özel plastik akışına odaklanma oturumları, PET, PO film, PVC, HDPE, PP ve ELV & WEEE'nin geri dönüşümündeki zorluklara, sorunlara ve fırsatlara değinecek. PRS Europe etkinliğinin sponsorları ayrıca plastik geri dönüşüm teknolojisi ve daha geniş anlamda döngüsel ekonomideki çok çeşitli yenilikler hakkında bildiriler sunacak..

Editör: Sude Yılmaz