Marmara Grubu Vakfı’nın düzenlediği 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajını, 30 yıldır Marmara Grubu Vakfına üye olduğu belirtilen önceki dönem Çevre Bakanı Ali Talip Özdemir aktardı.

Sayın Cumhurbaşkanı mesajında Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin başarılı geçmesini dilediğini ve katkısı olan paydaşlara teşekkürlerini ilettiğini belirtti.

Şubat ayında sanayi üretimi Avro Bölgesi'nde yükseliş kaydetti Şubat ayında sanayi üretimi Avro Bölgesi'nde yükseliş kaydetti

Bakan Özdemir, Cumhurbaşkanı’nın mesajını ‘’Covid-19 ile başlayan, Rusya-Ukrayna savaşıyla gelişen küresel ekonomik kuraklığı; yatırım istihdam, üretim ve ihracat ile sonlandırmaya emin adımlarla yürüyoruz’’ şeklinde aktardı

Yaşam maliyetleri ile ilgili birçok çalışma ve proje yürüttüklerine mesajında yer veren Erdoğan, yıl ortasından itibaren enflasyonda düşüş gözlemlemeyi hedeflediklerini belirtti.

Erdoğan’ın mesajını ‘’Turizm getirisinin yüzde 16,9 artarak 54 milyar 315 milyon dolara yükseldi’’ şeklinde ileten Özdemir, Cumhurbaşkanı’nın deprem bölgesinde 40 bin konutun da bu kadar kısa bir zaman içerisinde sahibine ulaştığını da ilettiğini aktardı.