Mücevherat sektörünün önde gelen markalarından Atasay, Kapalıçarşı’nın iki katı büyüklüğündeki çağdaş üretim atölyelerinden oluşan modern bir yaşam alanını Yenibosna’da inşa ediyor. Sınırlı sayıdaki son 66 atölye 55. İstanbul Jewelry Show’da satışa çıktı.

Türkiye’nin ilk ve tek mücevher fuarı olan İstanbul Jewelry Show Fuarı’na katılım sağlayan mücevherat sektörünün önde gelen markalarından Atasay Kuyumculuk Genel Müdürü Kamuran Öncel, Fuar Dergisi’ne açıklamalarda bulundu.

Fuardaki talepten oldukça memnun kaldıklarını dile getiren Öncel, “Özellikle son bir yılda sektörde büyük bir hareketlilik gözlemledik ve bu hareketlilik hala devam ediyor. İki firmamızla buradayız; biri atölye Towers İnşaat Gayrimenkul, diğeri ise Atasay. Şükürler olsun ki gayet iyi durumdayız. Yurt dışından müşterilerimiz geldi, Türkmenistan'dan, Londra'dan ve hatta Dubai'den mağazalarımızı ziyaret edenler buradalar. Şu anda fuarın keyfini çıkarıyoruz ve devamının da böyle geçeceğini düşünüyoruz.

2025’in sonunda hizmete girecek olan projeleri hakkında açıklamalarda bulunan Kamuran Önceli “Birkaç sene önce sektördeki üretim sorunlarını tespit etmek için uzun süre atölyeleri ve üreticileri dinledik. Bu tespitlerin ardından, sektördeki tüm ihtiyaçları karşılayacak ciddi bir proje üzerinde çalışmaya başladık. Amacımız, insanların kaliteli vakit geçirebileceği, insan odaklı bir yer yaratmaktı. Toplamda 185.000-186.000 metrekarelik bir kapalı alana sahibiz. İlk üç katı, kapalı çarşı konseptinde olacak ve geri kalanı atölye blokları, mağazalar, restoranlar ve geniş otopark imkanlarına sahip olacak. Bu proje, 2025'in sonunda hizmete girecek” dedi.

D S C06114

İstanbul Vali Yardımcısı Karabulut, ‘’ICOC etkinliğinin Dünya Şehri İstanbul'umuzda yapılmasından mutluluk duyuyoruz'' İstanbul Vali Yardımcısı Karabulut, ‘’ICOC etkinliğinin Dünya Şehri İstanbul'umuzda yapılmasından mutluluk duyuyoruz''

Fuara getirdikleri özel ürünleri hakkında detaylar da veren Kamuran Öncel, yeni koleksiyonlarını da ay sonuna doğru çıkaracaklarını belirtti. Öncel, “Ürünümüz hakkında detay vermek gerekirse, yaklaşık olarak 3-4 yıldır üzerinde çalıştığımız bir ürün. Monaco'da uzun zamandır geliştirme çalışmaları yürütüyorduk ve şu anda yeni koleksiyonumuzu ay sonuna doğru çıkaracağız. Bu özel ürün, yaklaşık olarak 10 kilogram ağırlığında ve altından yapılmış. Bu, oldukça zorlu bir ürün oldu ve sergileme ve satışını da belirli mağazalarımızda ve AVM'lerde gerçekleştiriyoruz. Farklı versiyonları da talep edenler için üretip satıyoruz. Şu anda fuarımızdaki en değerli ürün bu”

Editör: Eslem Nur KARAMAN