ASKO Holding, iş ve tarım makinaları üretiminde Türkiye'den başlayarak adım adım dünya pazarlarına açılıyor. Son hamlesi ise AXCS markasıyla Amerika Birleşik Devletleri (ABD) pazarına adım atmak oldu. NEW ORLEANS – ASKO Holding, Kuzey Amerika pazarı için özel olarak üretilen makaslı ve eklemli personel platformlarını ABD'de tanıtıyor. Türkiye'de üretilen AXCS markalı ürünler, Hy-Brid Lift Custom Equipments ile ortaklığının ilk ürünü olarak karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz ay, ASKO Holding'in idari ve teknik ekipleri, Kuzey Amerika'nın en büyük Makina-Ekipman Kiralama Fuarı olan American Rental Association (ARA) Show'a katıldı. Ardından profesyonel ekipler, yoğun müşteri görüşmelerine devam ediyor.

İHBİR Başkanı, "Çifte Kur uygulaması ihracatçılara getirilmeli” İHBİR Başkanı, "Çifte Kur uygulaması ihracatçılara getirilmeli”

ASKO yetkilileri, 9.000 pound kaldırma kapasitesine ve 44 feet erişim mesafesine sahip AXCS Teleskobik Forklift ürünleri ile ABD pazarında büyümeyi hedefliyor. AXCS ürünleri, personel güvenliğini esas alarak, zor ve riskli yerlere güvenle erişimi sağlıyor. Bu özellikleriyle Kuzey Amerika pazarında stratejik bir öneme sahip bulunuyor.

ASKO Holding Kıdemli Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kıroğlu, Amerika pazarı için ürün geliştirme çalışmalarının hızla devam ettiğini belirtti. Yakın zamanda sektör ihtiyaçlarına tam anlamıyla yanıt verecek geniş bir ürün yelpazesine sahip AXCS ve Hy-Brid Lift markalarıyla pazardaki bilinirliklerini arttırarak önemli bir oyuncu konumuna gelmeyi hedeflediklerini ifade etti.