İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg bir araya geldi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg bir araya geldi

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier 3 günlük resmi ziyaret için Türkiye'ye geldi. Steinmeier’i İstanbul Valisi Davut Gül karşıladı.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ve beraberindeki heyet resmi ziyarette bulunmak için Türkiye’ye geldi. 3 günlük ziyarette bulunacak olan Cumhurbaşkanı Steinmeier’i İstanbul Valisi Davut Gül havalimanında karşıladı.

Almanya

Frank-Walter Steinmeier, İstanbul'da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya gelerek Almanya'ya Türk işçilerin göçünü konu alan 'Gurbette Hasret' sergisini de ziyaret etti. Steinmeier'in, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 100. yılı dolayısıyla Türkiye'ye yaptığı ziyarette Gaziantep ve Ankara'ya da gitmesi bekleniyor.

Almanya Büyükelçiliği hesabından yapılan paylaşımda, "Türkiye'ye 3 günlük resmi bir ziyaret gerçekleştirecek olan Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, ziyaretiyle iki ülke arasındaki yakın bağlılığı ifade etmek istiyor" ifadelerine yer verildi.