Devrim Erbil'in özel eserleri İstanbul'da sergilenecek Devrim Erbil'in özel eserleri İstanbul'da sergilenecek

Akbank Sanat, bu sefer bilgisayar oyunları dünyasını sanatla birleştiren 'Dijital Sanatta Şimdi: Oyun Odası' adlı sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi, 26 Mart - 18 Mayıs 2024 tarihleri arasında Akbank Sanat'ta sanatseverler ve oyun tutkunlarıyla buluşacak.  

Zeynep Arınç ve Güven Çatak'ın küratörlüğünü üstlendiği sergi, 26 Mart - 18 Mayıs 2024 tarihleri arasında Akbank Sanat'ta sanatseverler ve oyun meraklılarıyla buluşacak. Sergide, günümüzde bilgisayar oyunlarının hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmesini ele alacak ve oyunların sanatla nasıl bütünleştiğine odaklanacak.

Akbank Sanat'ın yeni sergisi olan 'Dijital Sanatta Şimdi: Oyun Odası', bilgisayar oyunlarının sadece bir eğlence aracı olmaktan öteye geçtiğini savunuyor. Sergi, bilgisayar oyunlarının eğitimden sanat dünyasına kadar geniş bir yelpazede etkileşimli deneyimler sunduğunu ve bu oyunların sosyal etki ve farkındalık yaratma potansiyelini ele alıyor. Aynı zamanda, bilgisayar oyunlarının çağdaş sanat dünyasıyla etkileşimini ve bu alandaki çeşitliliği ve yenilikleri keşfetmeyi amaçlıyor.

Dijital Sanatta Şimdi I3

'Dijital Sanatta Şimdi: Oyun Odası' sergisi, sanatseverleri ve oyun tutkunlarını bir araya getirerek, bilgisayar oyunlarının sanatla buluştuğu yaratıcı bir platform oluşturmayı hedefliyor. Akbank Sanat, bu sergiyle Türkiye'de çağdaş sanat ve bilgisayar oyun ilişkisine yeni bir bakış sunarak, disiplinlerarası bir kesiti sergilemeyi amaçlıyor ve sanatseverleri ile oyun tutkunlarını davet ediyor.

Ayrıca, Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı (BUG Lab) tarafından düzenlenen atölyeler ve söyleşiler de sergiye eşlik edecek. Bu etkinliklerle, oyun teknolojilerinden akademik çalışmalara kadar geniş bir yelpazede katılımcıların bilgilendirilmesi amaçlanıyor. Yan etkinlikler kapsamında Değişim için Sanal Gerçeklik, Oyun için İllüstrasyon, Kutu Oyun Tasarımı gibi atölyeler düzenlenirken; çeşitli konuşmacılar da konuya derinlemesine bir bakış sunacaklar.

Ziyaretçiler sergi sürecinde, salı gününden cumartesi gününe 11:00 - 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Sergi ücretsizdir.