Türkiye pavilyonu, Expo 2023 Doha'dan ödülle dönüyor! Türkiye pavilyonu, Expo 2023 Doha'dan ödülle dönüyor!

JPMorgan Chase, Wells Fargo, ve Citigroup gibi ABD'li yatırım bankaları, 2024'ün ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladılar. PMorgan Chase'in verdiği bilgilere göre, bankanın geliri bu yılın ilk çeyreğinde %9 artarak 41.9 milyar dolara yükseldi. Geçen yılın aynı döneminde bu rakam 38.3 milyar dolardı.

Aynı döneme ilişkin net kar ise %6 artışla 13.4 milyar dolara yükseldi. Geçen yılın ilk çeyreğinde ise bu rakam 12.6 milyar dolardı. Kurumun hisse başına karı da ilk çeyrekte 4,44 dolara ulaştı. Bankanın hisse başına karı, geçen yılın aynı döneminde 4,10 dolar seviyesindeydi.

Yayınlanan açıklamada değerlendirmelerine de yer verilen JPMorgan Chase Üst Yöneticisi Jamie Dimon, ekonomik göstergenin olumlu devam ettiğini bildirdi. Küresel manzaranın rahatsız edici olduğunu belirten Dimon, "Korkunç savaşlar ve şiddet acılara yol açmaya devam ediyor ve jeopolitik gerilimler artıyor. Devam etmesi muhtemel çok sayıda kalıcı enflasyonist baskı var gibi görünüyor ve son olarak, niceliksel sıkılaştırmanın bu ölçekteki tam etkisini hiçbir zaman gerçek anlamda deneyimlemedik. Bu faktörlerin nasıl sonuçlanacağını bilmiyoruz ancak sürekli olarak müşterilerin yanında olabilmemizi sağlamak için Bankayı çok çeşitli potansiyel ortamlara hazırlamalıyız” dedi.