TG EXPO tarafından organize edilen koruma, restorasyon, arkeoloji, müzecilik ve kütüphanecilik teknolojileri fuar ve konferansı 8. Heritage İstanbul, 15-17 Mayıs'ta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşecek.

“Geçmişe Gelecek Sağla” sloganı ile organize edilen ve sektöre yönelik eşsiz bir platform olan HERITAGE İSTANBUL, konferansları ile; sektörün önemli gelişmeleri ve oluşumlarını tartışmak, profesyonellerin ve akademisyenlerin vizyon veren, aydınlatıcı konuşmalarına ev sahipliği yapmak, fuarı ile; Türkiye ve Avrupa’dan arkeoloji, restorasyon, müzecilik ve kütüphanecilik alanlarında uzman kuruluşların katılımıyla kültür mirası üzerine dünyada gelişen trendler, güncel sistemler ve teknolojileri tanıtmak, atölye çalışmaları ile; ziyaretçilere farkındalık oluşturmak adına 2015 yılından bu yana sektör ve ilgilileri bir aryaa getirmeye devam ediyor.

Düzenlenen fuarın bu yılki teması Aizanoi Antik Kenti olarak belirlendi. Heritage İstanbul Projeler Sorumlusu Osman Murat Akan, geçmişten geleceğe adım atmak için yola çıktıklarını, amaçlarının geçmişe gelecek sağlamak olduğunu söyledi. Akan, "Kültür mirasının aslında önemli unsurlarından birisi olan ekonomi ve onun da ilk çıktığı noktalardan birisi olan Ege Bölgesi'ndeki Lidya, ondan sonra da Aizonai'nin olduğu biliniyor. Toplantımızı Roma toprakları ve paranın döndüğü, paranın nominal değerinin bulunduğu yerler olan ve dünyanın ilk borsasının kurulduğu yer olarak bilinen alanda yapmak istedik. Hem bunu Türkiye'ye duyurmak hem CoinTR'yi, hem de bölgesel farkındalığı sağlamak için böyle bir adım attık." dedi.

Busworld 2024 Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi'nde kapılarını açtı Busworld 2024 Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi'nde kapılarını açtı

8. Heritage İstanbul, 15-17 Mayıs'ta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek.