Eurosatory 2024, Fransa’da düzenlenecek Eurosatory 2024, Fransa’da düzenlenecek

28 ve 29 Mayıs 2024 tarihlerinde Amsterdam'da gerçekleşen PLMA'nın yıllık Özel Markalar Dünyası ticari fuarı, perakendeciler ve tedarikçiler tarafından ilgiyle karşılandı. RAI Amsterdam'da düzenlenen etkinlik, dokuz yemek salonu ve beş yemek dışı salon dahil olmak üzere 43.000 metrekarelik sergi alanına yayıldı ve 70'ten fazla ülkeden 2.850 katılımcıyı ağırladı. Talep nedeniyle, bu yılki fuara ek bir sergi salonu eklendi. 120'den fazla ülkeden 60'a yakın ulusal ve bölgesel standın yer aldığı fuarda Dubai, Mısır, Gürcistan, Almanya (Thüringen), İtalya (Organik), Polonya, Güney Kore, Tayland ve Hollanda da yer aldı.

Yaklaşık 28.000 özel markalı profesyonelin katıldığı fuarda; sergilenen ürünler arasında taze, dondurulmuş ve soğutulmuş gıdalar, kuru bakkal ürünleri, içecekler, kozmetik, sağlık ve güzellik ürünleri, ev ve mutfak malzemeleri, oto bakım ürünleri, bahçe eşyaları, ev eşyaları ve Kendin Yap malzemeler yer aldı.

PLMA Başkanı Peggy Davies'in belirttiği gibi, "World of Private Label kesinlikle gidilmesi gereken bir yer. Her yıl geri dönüyoruz."

PLMA'nın NielsenIQ ile ortaklaşa hazırladığı yakın tarihli Uluslararası Özel Marka Yıllığı'na göre, mağaza markaları geçen yıl 17 Avrupa ülkesinden 16'sında pay kazandı. Avrupa'da özel markaların payı ortalama %38,1 seviyesinde bulunuyor; en yüksek büyüme Portekiz, Almanya, Çekya ve İspanya'da görülüyor.

Özel markalı satışlar, izlenen 17 Avrupa ülkesinde 43 milyar Euro artarak önemli bir büyüme kaydetti. Bozulabilir ve dondurulmuş gıdalar, kağıt ürünleri ve hazır gıdalar, toplu olarak ortalama %51,3'ü temsil ederek değer payı açısından ilk üç kategori olarak ortaya çıktı.

PLMA'nın World of Private Label ticari fuarının bir özelliği olan PLMA Idea Süpermarket küresel mağaza markası pazarındaki yenilikleri keşfetmeye ayrıldı. Ayrıca, ziyaretçilerin küresel perakendecilerin ödüllü yeniliklerini görebileceği PLMA Mükemmelliğe Selam Ödülleri de sergilendi.

Etkinlik öncesinde, 27 Mayıs Pazartesi günü RAI Amsterdam kompleksinin Forum Merkezi'nde bir seminer programı düzenlendi. Programda önde gelen endüstri uzmanları, en son pazar araştırmalarını ve trendleri sundular.

Editör: Sude Yılmaz