Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen ve yoğun ilgi gören 6.Etnsopor Kültür Festivali, 6 Haziran’da başlıyor.

Bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan Etnospor Kültür Festivali'ne 30 ülkeden katılım sağlanacak. İstanbul’da Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşecek olan festivalde, geleneksel sporlar ve oyunlar, geleneksel sanatlar, gastronomi, sahne sanatları gibi etkinlikler düzenlenecek.

Thumbs B C 71D975Bac4Ab5Ed7F225E37C1611Acc8

Gerçekleşecek olan festivalde her yaştan ziyaretçiye hitap eden etkinlikler gerçekleşecek. Festivale gelen ziyaretçiler ok atma, at binme gibi birçok geleneksel spor ve oyunu ücretsiz olarak deneyimleyebilecek. Ziyaretçiler aynı zamanda festival alanında bulunan atölyelerde geleneksel sanatlara dair tecrübe edinebilecek.

Dezavantajlı gruplar için de etkinlik imkanı sağlanacak

Bakü'de sokaklar halılar ile donatıldı Bakü'de sokaklar halılar ile donatıldı

Çocuklar aileleriyle birlikte, festival alanında geleneksel sporlar ve oyunlarla keyifli zaman geçirebilecekler. Dezavantajlı gruplara özel etkinlikler, müsabakalar ve sahne etkinlikleri de festivale renk katacak. Hipoterapi, görme engelliler mangala turnuvası, atölyeler ve engelli sanatçıların sahneleyeceği etkinliklerle birlikte dezavantajlı gruplara erişilebilir imkânlar sunacak.

Ziyaretçilere birçok deneyim imkânı sunmaya hazırlanan Dünya Etnospor Konfederasyonu, dünya mutfağından tatları katılımcıların beğenisine sunarken; eşsiz gösterilere imza atan Karabağ Atları da ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatacak. Türkiye’den şehirlerin tanıtıldığı, kıl çadırlarında oba yaşamının hayat bulduğu, el sanatları atölyeleri ve birçok gösteriyle aktivitenin yer aldığı 6. Etnospor Kültür Festivali 6-9 Haziran boyunca tüm ilgilileri ağırlayacak.

Editör: Eslem Nur KARAMAN