Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, inşaat sektörü tarafından büyük bir heyecanla beklenen dünyanın önde gelen beş yapı fuarından biri olan bu etkinlik, 17-20 Nisan 2024 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Fuar, güçlü küresel ağıyla inşaat sektörüne yeni iş fırsatları, ortaklık imkanları ve satın alma olanakları sunmayı amaçlıyor. İhracat açısından önemli bir rol oynayan bu etkinlik için geri sayım başladı.

Türk yapı sektörünün en uzun süredir devam eden fuarı olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, 17 Nisan'da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde başlıyor. 17-20 Nisan tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan fuar, her yıl olduğu gibi inşaat malzemeleri ve teknolojileri alanında binlerce yabancı yatırımcıyı ve yerli iş ortaklarını bir araya getirmek için heyecanla bekleniyor.

İtalya, Almanya, Rusya, Litvanya, Slovenya, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Kore, Polonya, Avusturya ve Çin'den katılımcıları ağırlayacak olan fuar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Rusya ve Polonya pavilyonlarını da içeriyor. Her yıl düzenlenen "VIP Alım Heyeti Programı" ile bu yıl 70'ten fazla ülkeden 400'den fazla yabancı alıcıyı ağırlayacak olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'a 55 bin ziyaretçi bekleniyor.

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'un 46. yılına giriş yapmasıyla, fuara olan uluslararası ilgi ve katılımcı sayısının artarak devam ettiğini belirten Yapı Fuarı Direktörü Banu Keskin, fuarların ekonominin canlılığını koruması ve işbirliklerinin sürdürülebilirliği için kritik bir rol oynadığını ifade etti. Keskin, fuarın güçlü küresel ağıyla inşaat sektörüne benzersiz ihracat olanakları sunduğunu ve yeni iş fırsatları, ortaklık imkanları ve satın alma fırsatları yarattığını vurguladı. Keskin, bu yıl 70'ten fazla ülkeden 400'ün üzerinde VIP alıcı, 10 binden fazla uluslararası profesyonel alıcı ve 55 bin ziyaretçi beklediklerini ve 700 milyon Euro'luk bir iş hacmi hedeflediklerini belirtti.

WIN EURASIA'dan imalat sanayi için milyonlarca dolarlık iş hacmi WIN EURASIA'dan imalat sanayi için milyonlarca dolarlık iş hacmi

1712556536 Yap Banu Keskin (1) 1712556368 G Rsel 2

Keskin, fuarın her yıl sektöre yeniliklerle tanıştırdığını ve bu yıl da oldukça verimli bir etkinlik programı hazırladıklarını söyledi. Etkinlik programının, mimarlık, tasarım, yapay zeka, sürdürülebilirlik ve yapı malzemeleri konularında bilgi ve ilham dolu etkinlikler içerdiğini belirten Keskin, fuarın dört gün boyunca sektör liderlerinin tecrübelerini paylaşacaklarını ve girişimcilerin de sektörün geleceğine dair yeni iş modelleri, ürünler ve fikirler sunacaklarını ifade etti.

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul 2024'te Yapı Master Class, Yapı Tech Garage ve Altın Mıknatıs "Stant Tasarımı Ödülleri" gibi etkinliklerin yanı sıra, İskele-Kalıp Sanayicileri Derneği üye firmalarının yer alacağı özel bir salonun da bulunacağını açıkladı. Bu özel salonun, katılımcı firmaların etkileşimini artırmak ve yeni iş bağlantıları kurmak için tasarlandığını belirtti.

1712556368 G Rsel 1

Editör: Çağla Begüm Kılıç