Automechanika Istanbul 2024 Otomotiv satış sonrası endüstrisinin bölgedeki en büyük buluşması başladı Automechanika Istanbul 2024 Otomotiv satış sonrası endüstrisinin bölgedeki en büyük buluşması başladı

İstanbul Ağız-Diş Sağlığı, Cihaz ve Ekipmanları Fuarı (IDEX), 8 mayıs itibariyle kapılarını ziyaretçilere açtı. Alanında dünyanın en büyük ikinci fuarı olan IDEX, ağız sağlığı ve diş malzemeleri sektöründe küresel bir buluşma noktası olarak dikkat çekiyor. Diş Malzemeleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (DİŞSİAD) tarafından 19'uncusu düzenlenen fuar, İstanbul Fuar Merkezi'nde 4 gün boyunca sergiye açık olacak. TİM Başkan Vekili Ahmet GüleçİDEX ile ilgili görüşlerini Fuar Dergisi ile paylaştı:

Güleç, ''IDEX gibi başarılı fuarlar Türkiye'nin aslında ne kadar potansiyelinin büyük olduğunu ve farklı sektörlerde rekabet gücümüzün olduğunu gösteriyorlar. Tabii ki, bu fuarların İstanbul'da olması ayrı bir önem taşıyor. Yani, bu fuarlar dünyanın değişik yerlerinde sürekli oluyordu, ama artık bu dünyanın önemli fuar merkezi İstanbul oldu. Bugün Avrupa'nın fuar merkezi durumunda. Avrupa'daki bütün fuarlar biraz durgun geçerken, İstanbul'daki fuarlar daha hareketli geçiyor. Bu da aslında sektörlerimizin ne kadar başarılı olduğunu işaret ediyor.'' şeklinde konuştu.

TİM Başkan Vekili, ''Burada DİŞSİAD bir çok hikayesi olan Winnow Fuarcılığı kurarak aslında dünyaya açılmayı sağlamışlar ve burada 300-500 milyon dolar ihracat potansiyeline ulaşmışlar. Hedefleri daha fazla, 400 milyon dolar ihracat yapmak. Bu da katma değerli bir ihracat. Sürdürülebilir katma değer ihracatının da bir işareti. Onun için hem fuar yöneticilerine, hem katılımcılara, hem de ziyaretçilere gördükçe mutlu oluyoruz. Biz de mutlu oluyoruz'' diyerek tebriklerini iletti.