Dünyanın en prestijli teknik tekstil ve nonwoven fuarlarından biri olan HIGHTEX 2024, 4-8 Haziran 2024 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını ziyaretçilerine açacak. Sektörün lider üreticileri, yenilikçi teknoloji firmaları ve küresel alıcıları bir araya getirecek olan HIGHTEX 2024 Fuarı, yeni iş birlikleri sayesinde teknik tekstil sektörüne ivme kazandıracak.

Konusunda Türkiye'nin ilk ve tek fuarı olan HIGHTEX 2024 Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı için geri sayım başladı. 4-8 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek HIGHTEX 2024 Fuarı, nonwoven ürünlere, üretimde kullanılan hammaddelere ve teknik tekstiller alanındaki son teknolojilere ev sahipliği yapacak.

Yenilikçi Teknolojiler ve En Son Trendlerin Adresi

ITM 2024 Fuarı, 99 ülkeden küresel ziyaretçi ağırladı ITM 2024 Fuarı, 99 ülkeden küresel ziyaretçi ağırladı

Teknik tekstil ve nonwoven ürünlerinin gelecekte daha fazla endüstriye ve yaşam alanına entegre edilecek. HIGHTEX 2024 Fuarı, bu entegrasyon sürecini hızlandırmak ve sektörün geleceğini şekillendirmek isteyenler için önemli bir platform olacak. HIGHTEX 2024 Fuarı'nda; ileri teknolojiyle üretilen medikal tekstillerden havacılık ve otomotiv endüstrisinde kullanılan yüksek performanslı malzemelere, hijyen ürünlerinden tarım ve gıda sektörü için geliştirilen yenilikçi çözümlere kadar geniş bir ürün yelpazesi sergilenecek. Özellikle akıllı tekstiller ve jeotekstiller gibi yenilikçi alanlarda sunulacak ürünler, HIGHTEX 2024 Fuarı'nın en dikkat çekici unsurları arasında yer alacak.

Yeni İş Birlikleri ve Ağ Oluşturma Fırsatı Sunacak

HIGHTEX 2024 Fuarı, katılımcılara sadece ürünlerini sergileme imkânı sunmakla kalmayacak, aynı zamanda iş birliği ve ağ oluşturma fırsatları da yaratacak. Sektörün önde gelen üreticileri ve tedarikçileri, profesyonel ziyaretçilerle bir araya gelecek. Fuarda organize edilecek B2B görüşmeler sayesinde firmalar, yeni ve kalıcı ticari bağlantılar kuracak. HIGHTEX 2024 Fuarı sırasında gerçekleştirilecek makine satışları ve alınacak yeni yatırım kararları sayesinde dünyada ve Türkiye'de teknik tekstiller sektörü büyük bir ivme kazanacak.

HIGHTEX 2024 Fuarı Katılımcı ve Ziyaretçi Rekoru Kıracak

Teknik tekstillerin hayatımızın her alanında daha fazla yer kaplamasıyla birlikte önemi daha da artan HIGHTEX 2024 Fuarı, firmalardan yoğun ilgi gördü. Sektörün lider üreticileri ve yeni girişimcilerden gelen talep sonucunda rekor bir doluluk oranına ulaşan HIGHTEX 2024 Fuarı'nın hem katılımcı hem de ziyaretçi rekoru kırması bekleniyor.  Sadece Türkiye'den değil dünyanın dört bir yanından gelen sektör profesyonellerini ağırlayacak olan HIGHTEX 2024, teknik tekstiller ve nonwoven sektörü için küresel bir buluşma noktası olacak. Fuar, Amerika'dan Asya'ya, Avrupa'dan Afrika'ya kadar birçok ülkeden gelen binlerce ziyaretçiyi İstanbul'da bir araya getirecek. HIGHTEX 2024 Fuarı'nı ziyaret edenler; inovatif ürünleri keşfetme, en son teknolojiler hakkında uzmanından bilgi alma ve geleceğe yönelik stratejiler geliştirme imkânına sahip olacaklar.

Editör: Eslem Nur KARAMAN