Mayıs ayı ihracat rakamları bugün Ticaret Bakanlığı ve TİM tarafından gerçekleştirilen basın toplantısında açıklandı. Açıklanan rakamların ardından Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün’den de sektörlerinin gerçekleştirdiği ihracatlar hakkında değerlendirme geldi.

Haluk Görgün, X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, savunma ve havacılık sanayisinin ihracatının mayıs ayı itibarıyla 876 milyon dolar olduğunu aktardı.

G P J L4 Zp Ww A El9H R

Ömer Bolat, "Cezayir ve Türkiye arasındaki ticaret hacmi tarihi bir rekor ile 6,3 milyar dolara ulaştı" Ömer Bolat, "Cezayir ve Türkiye arasındaki ticaret hacmi tarihi bir rekor ile 6,3 milyar dolara ulaştı"

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, savunma ve havacılık sanayisi ihracatının mayıs ayı itibarıyla 876 milyon dolar olarak gerçekleştiğini belirtti ve bu rakamın sektörleri tarihinde bir ayda yapılan en büyük ihracat rakamı olarak kayıtlara geçtiğini açıkladı.

Görgün, şunları kaydetti:

"İlk 5 aydaki ihracatımız ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9'luk bir artış göstererek 2 milyar 215 milyon dolar olarak gerçekleşti. Rekor seviyedeki yüksek teknoloji ihracatımızla sektörümüzde sadece sürdürülebilir büyüme elde etmiyor, aynı zamanda 65 doların üzerindeki kilogram başı ihracat rakamımızla ülkemizin katma değerli ihracat oranını da yukarı taşıyoruz. İhracatımızın artmasında öncü olan tüm şirketlerimizi ve çalışanlarını can-ı gönülden tebrik ediyor, ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum."

Editör: Eslem Nur KARAMAN