İzmir’i fuarlar kenti yapma hedefi doğrultusunda çalışan İZFAŞ, bu yıl ilk kez optik gözlük ve oftalmoloji sektörlerini bir araya getiriyor.

OPTIC World İzmir Fuarı, 8-10 Mart tarihlerinde Fuar İzmir’de yapılacak. Yalnızca profesyonel ziyaretçinin katılabileceği OPTIC World İzmir, optik endüstrisinin ve uluslararası markaların buluşma noktası olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından, İzmir Ticaret Odası 32. Gözlükçülük Meslek Komitesinin önerisi ve öncülüğü ile 3. Bölge Optisyen-Gözlükçüler Odası katkılarıyla hayata geçirilen OPTIC World İzmir-Optik, Gözlük, Oftalmoloji ve Teknolojileri Fuarı, 8 Mart Cuma günü Fuar İzmir’de kapılarını ziyarete açıyor.

Fuar, bir yandan ünlü markalar ve yenilikçi ürünlere ev sahipliği yaparken, bir yandan da optik sektörünün öncülerini ve ileri teknoloji ürünlerini bir araya getirerek katılımcılara sektördeki son gelişmeleri takip etme ve yeni iş bağlantıları kurma fırsatı sunacak. Fuarın ürün gruplarını; gözlük çerçeveleri, gözlük yedek parçaları, optik endüstri makineleri, güneş gözlükleri, sporcu gözlükleri, koruyucu gözlükler, optik camlar, kontak lensler, kontak lens aksesuarları ve bakım ekipmanları, gözlük kılıfları, güneş gözlüğü camları, optimetrik, oftalmolojik cihazlar ve aksesuarları, oftalmolojik ölçüm tanı ve tedavi cihazları, optik atölye ve laboratuvar için makine ve ekipmanları oluşturuyor.

Fuarın ziyaretçi profiliyse; optisyenler ve optik sektörü çalışanları, cam imalatçıları, çerçeve imalatçıları, yedek parça ihracatçıları ve satıcıları, makine ithalatçıları ve satıcıları, perakende mağazalar ve mağaza zincirleri, malzeme firmaları, distribütörlük almak isteyen firmalar, tasarımcılar, sektör kurumları, göz doktorları, göz ve gözlük kurum ile kuruluşları, gözlük aksesuar üreticilerinden kurulu.

ITM 2024 Fuarı, 99 ülkeden küresel ziyaretçi ağırladı ITM 2024 Fuarı, 99 ülkeden küresel ziyaretçi ağırladı

Editör: Eslem Nur KARAMAN