70.AYMOD Fuarı'na katılım sağlayarak açıklamalarda bulunan İTO Yönetim Kurulu Üyesi Giyasettin Eyyüpkoca, özellikle enflasyonun yükselmesi ve asgari ücretlerin artması gibi faktörler sektördeki oyuncuları ciddi şekilde etkilediğini ve  bu zorluklara rağmen, devletin sağladığı desteklerle sektörün ayakta kalmaya çalıştığı ve ilerlemeyi sürdürdüğünü de vurguladı.


Bugün kapılarını açan AYMOD Fuarına katılım sağlayan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Üyesi Giyasettin Eyyüpkoca, Fuar Dergisi mikrofonlarımıza konuştu. Fuar ve sektör hakkında açıklamalarda bulunan Eyyüpkoca, sektördeki ilerlemenin ve büyümenin somut bir göstergesi olan fuar, İstanbul Ticaret Odası'nın da desteklediği bir etkinlik olarak her geçen yıl daha da güçlenerek devam ettiğini belirtti.

BeautyEurasia üçüncü gününde Mükemmellik Ödüllerini sahipleriyle buluşturdu BeautyEurasia üçüncü gününde Mükemmellik Ödüllerini sahipleriyle buluşturdu

D S C05675

Eyyüpkoca, ‘’Fuarın 40. yılının olması ve 70 kere yapılıyor olması, bu fuarın gerçekten anlam ifade ettiğini ve sektör için önemli olduğunu gösteriyor. Büyüyerek devam ediyor. Bugün burada da gördük, alanı da dolaştık. İTO olarak zaten bu fuara destek veriyoruz ancak yapılan işin de doğru yapıldığını görmek bizi mutlu ediyor. 1 milyarın üzerinde ayakkabının Türkiye’ye ihracat anlamında katkısı var. İç piyasanın bütün siparişlerinin geçtiği bir alan. Katkı olarak bakıldığında özellikle ihracat kısmına bakıldığında 1 milyarın üzerinde bir katkısı var, bu da küçümsenmeyecek bir rakam. Maliyetler ile alakalı bütün sektörlerin bir sıkıntısı var. Özellikle pandemi ile gelen sıkıntılar, üretimdeki handikaplar, özellikle enflasyon, asgari ücretlerin yüksek olması ciddi anlamda sıkıntılı ama bakanlığımızla birlikte ciddi anlamda destek veriyoruz’’ dedi.

Editör: Eslem Nur KARAMAN