ITM 2024 Fuarı yoğun katılımcı ve ziyaretçisiyle kapılarını açtı. Dünya tekstil sektörünü İstanbul’da buluşturan ITM Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarları, Teknik Fuarcılık- Tüyap ortaklığı ve TEMSAD (Tekstil Makine ve Aksesuar Sanayicileri Derneği) desteğiyle düzenlendi. ITM Fuarına katılan 1000’ den fazla tekstil teknolojileri üreticisi firma, son modellerini tanıtıyorlar. Türkiye’nin ve bölgenin konusunda en büyük fuarı olan ITM, dünyanın da en önemli fuarları arasında yer alıyor. Lider makine üreticileri, profesyonel ziyaretçiler ve küresel alıcılar 5 gün boyunca Tüyap’ta bir araya gelecek. 

D S C02371

BeautyEurasia güzellik sektörünün buluşma noktası olmaya devam ediyor BeautyEurasia güzellik sektörünün buluşma noktası olmaya devam ediyor

ITM 2024 Fuarı, tekstil makinelerindeki son yeniliklere, teknolojilere, yapay zekâ destekli makinelere, yazılımlara ve tasarım harikası cihazlara ev sahipliği yapıyor. Dokumadan örmeye, iplikten dijital baskıya, terbiyeden denime tekstilin her alanından yeniliklerin sergilendiği ITM 2024 Fuarı’nı ziyaret edenler; sürdürülebilir bir gelecek için inovatif, doğayı koruyan, dijitalleşmede öncü teknolojileri keşfedebilecek. 

Geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanımı, su tasarrufu sağlayan teknolojilerin benimsenmesi ve karbon ayak izini azaltma çabaları, sektörde çığır açan gelişmelerin habercisi oldu. Sürdürülebilirlik, dijitalleşme, yapay zekâ ve otomasyon, 2024 yılında da tekstil sektörü için kilit rol oynamaya devam edecek. Üretim verimliliğini artırmak ve maliyetleri düşürmek için tasarlanan makineler, dijitalleşme, yapay zekâ ve otomasyon gibi yeni üretim teknikleri ITM 2024 Fuarı’nın odak noktalarından biri oldu. Çevresel etkiyi azaltmak için tasarlanmış ve sürdürülebilir malzemelerden üretilmiş makineler ve ekipmanlar ITM 2024 Fuarı’nda öne plana çıkıyor. Geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanımı, enerji verimliliği, atık azaltma çözümleri, akıllı dokuma makineleri ve üretim izleme sistemleri gibi konular da ITM 2024 Fuarı’nda ele alınıyor. 

Editör: Sude Yılmaz