Tekstil teknoloji liderlerinin en önemli buluşma noktalarından biri olan ITM 2024 için geri sayım başladı. Dünyanın dört bir yanındaki teknoloji üreticilerini, küresel çapta yatırımcıları ve profesyonel ziyaretçileri bir araya getirecek olan ITM 2024; gerek katılımcıların çeşitliliği gerek ziyaretçi profili gerekse de oluşturduğu iş hacmiyle yeni rekorlara imza atmaya hazırlanıyor.

Food & Beverage West Africa, 11-13 Haziran'da Nijerya'da başlıyor Food & Beverage West Africa, 11-13 Haziran'da Nijerya'da başlıyor

I T M2024 4

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Teknik Fuarcılık A.Ş. ortaklığı, Tekstil Makine ve Aksesuar Sanayicileri Derneği (TEMSAD) iş birliğiyle düzenlenecek olan ITM 2024 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı, 4-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde ziyaretçilerine kapılarını açacak.

Fuar Alanındaki Büyüme ile Yenilikçi Ürünler Daha Geniş Kitlelere Ulaşacak

I T M2024 3

Geçtiğimiz yıllarda katıldıkları fuarlarda beklentilerinin üzerinde ziyaretçi sayısına ve satış rakamlarına ulaşan firmalar, ITM 2024'te stantlarını büyüttü. Fuara ilk kez katılacak firma sayısında da ciddi bir artış yaşandı. ITM Ekibi, fuarı büyütme hedefleri doğrultusunda firmaların ve yeni katılımcıların artan taleplerini karşılamak amacıyla salon sayısını 12'den 13'e çıkardı. Genişleyen fuar alanı sayesinde stantlarını büyüten ve ITM 2024 Fuarı'nda ilk kez yer alma fırsatı bulan firmalar, daha geniş bir yelpazede ürün ve hizmetlerini sergileme şansına kavuşacak. 70'ten fazla ülkeden 1300'ün üzerinde firma ve firma temsilciliğini bir araya getirecek ITM 2024 Fuarı'nda sergilenecek en yeni ürünler; binlerce nitelikli alıcı ile buluşacak.

ITM 2024'ün Odak Noktası: Dijitalleşme, Yapay Zekâ ve Otomasyon

Bu yıl 'Geleceği Keşfet' mottosuyla düzenlenecek ITM 2024 Fuarı; sektördeki en son yenilikleri keşfetmek, yeni iş bağlantıları kurmak ve geleceğin tekstil dünyasını birlikte şekillendirmek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat sunacak.

Üretim verimliliğini artırmak ve maliyetleri düşürmek için tasarlanan makineler, dijitalleşme, yapay zekâ ve otomasyon gibi yeni üretim teknikleri ITM 2024 Fuarı'nın odak noktalarından biri olacak. Çevresel etkiyi azaltmak için tasarlanmış ve sürdürülebilir malzemelerden üretilmiş makineler ve ekipmanlar ITM 2024 Fuarı'nda öne plana çıkacak. Geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanımı, enerji verimliliği, atık azaltma çözümleri, akıllı dokuma makineleri ve üretim izleme sistemleri gibi konular da ITM 2024 Fuarı'nda ele alınacak.

Fuarı ziyaret eden firma sahipleri, yöneticiler, çalışanlar ve sektör temsilcileri; en son teknolojik yenilikleri ilk kez görme fırsatı yakalayacak ve ilklere dokunacak. Tekstil teknolojilerine dair kafalarında yepyeni ufuklar açılacak olan sektör temsilcileri, ITM 2024 Fuarı'nda elde ettikleri sıra dışı ve özgün fikirleri tasarıma dönüştürerek yepyeni ürünlere imza atacak. Fabrikalarında kullanacakları teknolojiler hakkında uzmanından bilgi alabilecek olan firma sahipleri; ürünlerini geliştirecek ve yatırımlarına yön verecek

Editör: Eslem Nur KARAMAN