31.İstanbul Caz Festivali başladı. 5 Temmuz’da açılışı gerçekleştirilen festival 18 Temmuz tarihine kadar 40’a yakın konser ile 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıya ev sahipliği yapacak.

G Rtl F6Z Xw A A B Vda

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)’nın düzenlediği 31.İstanbul Caz Festivali 18 Temmuz tarihine kadar birbirinden farklı konserle müzikseverleri ağırlayacak. "31. İstanbul Caz Festivali", dünyaca ünlü caz grupları Saint Privat ile Mojo 5'in verdiği konserle müzikseverlere kapılarını açtı. Avusturya Konsolosluğu Kültür Ofisi Bahçesi'nde gerçekleştirilen konser öncesi, festivalin Yaşam Boyu Onur Ödülü, usta müzik prodüktörü Nino Varon ile caz piyanisti Nilüfer Verdi'ye takdim edildi.

Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali 29 Haziran'da başlayacak Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali 29 Haziran'da başlayacak

Prodüktör Nino Varon, cazın dünyada çok özel insanların ilgi duyduğu bir müzik dalı olduğuna dikkati çekerek, "Caz ve klasik, bir profesyonel olarak söylemem gerekirse dünyada müziğin yüzde 10'udur ama bu müzikleri dinleyenler çok kültürlüdür. Yani müziğin bir üst katı diyebiliriz. Böyle bir günde burada olmaktan çok sevinçli, ve gururluyum" dedi.

G Rtl F67 X E A A V Ag N

Ödül takdimlerinin ardından Mojo 5 ve Saint Privat, konseri gerçekleşti. Cazın yanı sıra rock, pop, blues, reggae, funk ve farklı türlere de yer veren ve çok çeşitli bir seçki ile herkese hitap eden festival, 18 Temmuz'a kadar 40'a yakın konserde, usta isimlerden yeni seslere 200'ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı ağırlayacak.

Editör: Eslem Nur KARAMAN