İstanbul’da bu hafta birçok konser, etkinlik, sergi, tiyatro ve performanslar yer alacak.

Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) 24-25 Haziran’da Çin Doğu Dans ve Müzik Topluluğunun sahneleyeceği "Şiirsel Dans Draması: Efsanevi Bir Manzara Resminin Yolculuğu", 29 Haziran'da ise "Anadolu Ateşi 25.Yıl Gösterisi" izleyiciyle buluşacak. Maximum Uniq Hall'de bugün "Aydınlıkevler", 30 Haziran'da ise "Hücreler" oyunları sahnelenecek.

Konser takviminde ise şu isimler yer alıyor

Levent Yüksel, sahnedeki 30.yılı dolayısıyla 27 Haziran’da AKM’de senfonik konser verecek.

Maximum Uniq Hall'de 28 Haziran’da Maceo Plex-Raxon-Via-Leyna, 29 Haziran'da "Oscar and The Wolf” konser verecek.

Dünya ve Türkiye gastronomisinin kalbi, İstanbul’da 4. Global GastroEkonomi Zirvesi’nde attı Dünya ve Türkiye gastronomisinin kalbi, İstanbul’da 4. Global GastroEkonomi Zirvesi’nde attı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda 26 Haziran'da Bülent Ortaçgil, 30 Haziran'da ise Şevval Sam sahne alacak.

"Child in Time", "Hurricane" ve "Perfect Strangers" gibi birçok unutulmaz şarkı ile dünyada 100 milyondan fazla albüm satışına ulaşan Deep Purple, 25 Haziran’da KüçükÇiftlik Park'ta müzikseverlerle buluşacak.

Birbirinden eşsiz sergiler sanatseverleri bekliyor

Küratörlüğünü Prof. Dr. Sinan Niyazioğlu, Doç. Dr. Yasemin Nur Erkalır ve Prof. Dr. Nezih Recep Aysel'in yaptığı "Temsil ve Hafıza" sergisi İstanbul Resim ve Heykel Müzesi'nde ziyaretçilerini bekliyor olacak.

İTO Yeni Cami Hünkar Kasrı’nda Leman Dinçtürk tarafından hazırlanan "Maziden Atiye Geleneksel Esintiler" sergisi de açık olacak.

Ressam ve öğretmen İkranur Doğan'ın hazırladığı Anadolu kadınlarının motiflerini ele alan "Yankı ve Yansı Arasında Anadolu Kadınları" sergisi, Dolmabahçe Sarayı Resim Müzesi'nde ziyaret edilebilecek.

Türk İslam Eserleri Müzesi'nde açılan "Aşkla Düğümlenen Sanat: Türk Halıları" ve "Osmanlı Dönemi Suriye Lübnan Dokumaları" sergileri, 23 Ağustos'a kadar ziyaretçilerini bekliyor. İzlandalı-Danimarkalı sanatçı Olafur Eliasson'ın İstanbul Modern'de açtığı ilk kişisel sergisi "Senin beklenmedik karşılaşman", 9 Şubat 2025'e kadar sanatseverlerin beğenisine açık olacak.

İBB Kültür AŞ tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin 20 üniversitesinden 41 sanatçı adayının, 80 eserle yer aldığı "Genç Buluşmalar" karma sergisi, Taksim Sanat'ta ziyarete açıldı.

Macaristan Ulusal Film Enstitüsünün hazırladığı ve Macar sinemasının 120 yılını anlatan "Geniş Açı" sergisi, Macar Kültür Merkezi'nde görülebilecek.

Editör: Eslem Nur KARAMAN